AMD Radeon Güncellemesi Sonrası Ekranın Kararması

Safter

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Benim ekran kartım Sapphire R7260X. Birkaç hafta önce AMD Radeonu güncelledim. Yinede durmadan optimizasyon güncellemesi istiyor. Neyse asıl meseleye geçersem güncelledikten sonra monitör ekranı hafif karardı. Renk ayarlarına baktığımda dengeli olmasına rağmen kararık bir ekran. Parlaklığı artırmaya çalışıyorum ama ayarları değişmiyor. Ekran CPU ölçeklemeyi bir defa açıp kapatıyorum sorun düzeliyor. Tekrar PC kapanıp açıldığında aynı sorun oluşuyor. Sürekli bunu yapmak zorunda kalıyorum.

Bir ara bende de oluyordu bu durum. Nasıl çözüldü hatırlamıyorum ama şu ayarlarla bir karşılaştır sendekini. Buradan da bir sonuç çıkmaz ise temiz kurulum denemek son çare.
366242

Piksel biçimini değiştirip tekrar Full RGB yapınca o oturumluk düzeliyordu fakat oyuna girince tekrar bir kararma oluyordu. Tabi oyunu alta alıp tekrar piksel biçimi ayarını yapıp oyuna dönüyordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı