Amd Radeon HD 5500 FPS Artışı

ogulcan61

Hectopat
Dota 2 oynuyorum ve fps için size danışıyorum.
Beyler şuanda sistemim şu;

• Pentium 4 3.00 ghz
  • Amd Radeon HD 5500 2 GB
  • 2 GB Ram
  • Windows 7 32 Bit.

Bu sistemle Razer Game Booster dahil,Tune Up programı ile yüksek performansa çevirdiğim halde ve düşük ayarlarda 10-20 arası fps alıyorum. İşlemcimi Core 2 Duo e8400 yapacağım. Fps artışı nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Dota 2'yi çok oynarım. Sistemimi ve aldığım fpsyi yazayım senin için bir fikir olur belki. Amd Athlon 64 X2 2.00 Ghz işlemci. 3 GB DDR2 ram. HD 6670 2 GB ekran kartı. Aldığım ortalama fps 35. En düşük 20 en yüksek 60. Rn füşük yoğun savaşlarda oluyor ama takılma şeklinde olmuyor yani çok farketmiyorum.

Bende Dota 2'yi çok oynarım. Sistemimi ve aldığım fpsyi yazayım senin için bir fikir olur belki. Amd Athlon 64 X2 2.00 Ghz işlemci. 3 GB DDR2 ram. HD 6670 2 GB ekran kartı. Aldığım ortalama fps 35. En düşük 20 en yüksek 60. Rn füşük yoğun savaşlarda oluyor ama takılma şeklinde olmuyor yani çok farketmiyorum.
Maç takım savaşına döndüğü anda benim pc öldürüyor beni zaten adamlar değil :) 6-10 arası oluyor genelde takım savaşları sırasında. Bir de sisteminiz benimkinden iyi. İnterl core 2 duo E8400 alsam bile sizinkine yetişmez gibi. Fps atırımı olmayacak ise CPU almam saçma gibi. Yoksa artırma olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fps yi etkilemez yani etkilese bile çok etkilemez. Ekran kartı almanız daha mantıklı olur. Tabi önce güç kaynağınızın yeterliliğini kontrol etmeniz gerekir. Yani en kötü ihtimalle ekran kartı+güç kaynağı alarak sorunu çözebilirsiniz.

İşlemci fps yi etkilemez yani etkilese bile çok etkilemez. Ekran kartı almanız daha mantıklı olur. Tabi önce güç kaynağınızın yeterliliğini kontrol etmeniz gerekir. Yani en kötü ihtimalle ekran kartı+güç kaynağı alarak sorunu çözebilirsiniz.

İşlmeciyi taktım ve kısılmış ayarlarda yani gölge,keskinlik vb. ayarlar kapalı sadece kalite en sonda ve bu ayrda dediğim fpsyi alırken şimdi 35-40 arası banko fps alıyorum.Full aytarda 15-20 arası.Ve dediğiniz gibi şuanki güç kayanğım 350watt ekran kartım minimum 400 watt lık sistem istiyormuş yani onunda tam verim de çalıştıpını düşünmüyorum.Onu da yenileyeceğim ardında da ram yenilemesi istediğiğim seviyeye getirir beni diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı