Çözüldü AMD Radeon HD 7600M'de Valorant oynarken 19-20 FPS alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammet Talha

Femtopat
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
Meslek
Bosch İşler Müdürlüğü
Başlıktada dediğim gibi Valorant'ta 20 FPS sabit sorununu çözemiyorum. İyi bir bilgisayarım var, GTA 5 bile kaldırıyor o kadar yani :D Ama Valorant oyununda 19-20 FPS sabit ayarları en iyi performansa göre yaptım, FPS sınırını kaldırdım, oyun dosyalarını karıştırdım işe yaramadı...

Ekran kartı: AMD Radeon HD 7600M series.

Çözüm
Sorunu Windows 10 kurarak kısmi olarak çözdüm. Ekran DxDiag'da ekran kısmında Intel var ve oluşturucu kısmı geldi. Orada da AMD yazıyor fakat işin garibi şimdi de oyunu yüksek performansa alıyorum fakat AMD ile değil Intel ile açıyor, AMD ile başlamıyor? :D
Aradılar bugün bir numara verdiler teknik servisin orayı ara dediler arıcam birazdan eğer olumlu yanıt alırsam ya da başka türle çözersem buradan cevaplandırıcam.
Aradım da laptopu İstanbul'daki servisimize göndermeniz gerekiyor diyorlar. Mecbur başka çözüm bulacağım bakalım bulursam bilgilendiririm de çok sinir bozuyor bu sorun harici ekran kartı dahili karttan nasıl daha düşük FPS alabilir aklım almıyor gerçekten.

Çözüm uygulamadım reis zaten olması gereken o. Muhtemelen diğer oyunlarda HD Graphics'i kullanıyor o yüzden böyle oluyor. Zaten CS'de HD Graphics ile 100 FPS alamaz. O oyunda 7600M'i kullanıyor diye düşünüyorum.

i5 3210M işlemcim var, tarayıcıdan ekran kartınızın teknik özelliklerine bakın, Intel HD 4000 özellikleri düşük değil, zaten işlemciden performans alıyor düşük olması saçma olur ama AMD'nin daha fazla olması gerekir, ben şahsen çok oyunculu Minecraft'ta 200-350 FPS arası alıyorum oyunda zaman geçtikçe FPS değeri daha da artıyor ama maalesef AMD ile 50-120 FPS arası alıyorum. Bu arada nedense sadece ETS 2 oyununda AMD ile daha fazla FPS aldım işler bayağı karıştı.

i5 3210M işlemcim var, tarayıcıdan ekran kartınızın teknik özelliklerine bakın, Intel HD 4000 özellikleri düşük değil, zaten işlemciden performans alıyor düşük olması saçma olur ama AMD'nin daha fazla olması gerekir, ben şahsen çok oyunculu Minecraft'ta 200-350 FPS arası alıyorum oyunda zaman geçtikçe FPS değeri daha da artıyor ama maalesef AMD ile 50-120 FPS arası alıyorum. Bu arada nedense sadece ETS 2 oyununda AMD ile daha fazla FPS aldım işler bayağı karıştı.
İkincil ekran kartı her zaman gömülü ekran kartından daha fazla performans verir. Adamlar laptoba bu ekran kartını neden koysun ondan düşük performans verecekse ?

Zaten AMD daha fazla vermeli diyorum, ama Intel'in gücüde iyi.

AMD o performansı vermesi normal değil laptopun sorunu galiba chipin, tamirciye götürdüm bakması için adam güldü bana yanında oyun açtım madem AMD böyle FPS veriyor neden bu laptopta AMD chip var diyor :D adam haklı bir şey diyemedim kaldık öyle 8 kurdum geri duruyor öyle laptop.

Geri
Yukarı