AMD Radeon HD 7850 Ekran Kartı Fanı Kırıldı

b3yaz26

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Ekran kartımın fanı kırıldı. Garantinin kabul edeceğini düşünmediğim için japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım ama kartın ısınması çoğaldı. Yeni bir fan nereden bulabilirim yada ne yapmalıyım ?

İstanbul'da isen sadece fan parçasını bulmak için Kadıköy veya Mecidiyeköy piyasasını bir kurcala derim, ancak oralarda böyle incik boncuk işlerden bulabilirsin :) Resim koysaydın veya fan kaç santim, ekran kartın ne gibi soruların cevaplarını verebilirsen daha sağlıklı yardımcı oluruz :) Bu arada fanı nasıl kırmayı başardın?

Malesef Eskişehirdeyim burda bulamadım. Fanı kırmam tamamen tesadüf eseri oldu. Parmağımın değmesi ile kırılması bir oldu

v2-62146.jpg

- - - Güncellendi - - -

Kartın resmi yukarıda. Servisin kabul edeceğini düşünmüyorum çünkü kartın içini açıp macununu değiştirdim. Alternatif bir çözüm arıyorum.

O ekran kartı 92mm'lik fana sahip, fakat sadece fanı değiştirmen sıkıntı olabilir; takılmayabilir. Sana tavsiyem fan takılı olan üst taraftaki sarı-siyah çizgili plakayı tamamen değiştirip; Powercolor HD7850'ye göre bir plaka satın alman olacaktır. Fakat Eskişehir'i iyi bilirim orada bu dediğimi bulman zor. İnternet üzerinden satın alabilirsin, nasıl olsa çoğu satıcıda artık kargoyla gönderim var.

Bu durumlarda Türkiye yetkilileri ile iletişime geç yardımcı olurlar. Çalıyı tepeden sürüme. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı