AMD Radeon R5 M230 Driver Sorunu

yahyeah

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç haftadır ekran kartımla ilgili yaşadığım bir sorun için çözüm arayışındayım. Direkt konuya giriyorum, bilgisayarımda yaklaşık 1 ay önce ilk defa aldığım bir hata almaya başladım. Bilgisayarı her açtığımda ekrana " No AMD graphics driver installed" şeklinde bir hata geliyordu. Önemsemedim, muhtemelen driveri silip kurunca düzelir diye düşündüm. Bilgisayarı o sıra pek kullanmadığım için de yapmayı denemedim. İki hafta sonra bilgisayara başka bir nedenden dolayı format atmam gerekti. Format attıktan sonra driverları yüklüyordum, ekran kartı sürücüsünü yüklerken bir anda bilgisayar dondu, ne mouse oynuyor ne de klavye işliyordu bilgisayar CTRL+ALT+DELETE' e de tepki vermedi. Muhtemelen bilgisayar ekran kartı sürücüsünü yüklediği için ekran tepki vermiyordur diye düşündüm ve bilgisayarı bütün gece o şekilde bıraktım. Sabah baktığımda bilgisayar hala aynı durumdaydı. Güç tuşuna 5 saniye basılı tutup kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda ise Windows logosundan sonra siyah bir ekran geldi, başka bir yükleniyor işareti çıktı sonra o yuvarlaklar dönerken takıldı ve bilgisayar yine aynı şekilde donup kaldı. Bilgisayarı açamayınca tekrar format attım. Sonra tekrar driveri yüklemeyi denedim, yine aynısı oldu, tekrar format attım. Sonra driveri tekrar yükledim ve yine aynısı oldu. Saatlerce uğraş sonunda aklıma ekran kartını BIOS'tan devre dışı bırakmak geldi, bu sefer bilgisayar açıldı. Radeon Software yarım yamalak yüklenmiş görünüyordu, ekran kartı sürücüsü de yüklü görünüyordu ama bu sefer de versiyonu farklıydı. Daha sonra burada açılmış olan bu konuyu gördüm. Orada yazdığı gibi yapıp Windows'u başka yerden tekrar indirdim. Tekrar format attım yine orada yazdığı gibi Windows'un otomatik sürücü indirme özelliğini kapattım. İnternetten ekran kartı sürücüsünün son versiyonunu indirdim. Veee tekrar aynı şekilde bilgisayarım donup kaldı. Güvenli modda DDU ile sürücüyü tekrar kaldırdım, tekrar kurdum, yine aynı sorun. Çaresizim, yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

(Not: Evet çok çok kötü bir ekran kartım var, ama şu anda başka bir bilgisayar alabilecek durumda değilim bu yüzden tek seçeneğim şu anki bilgisayarımı bir şekilde düzeltmek. Yardımınıza muhtacım.)

Güncelleme: Bilgisayara Windows 7 kurup AMD' nin 2013 sürücüsünü yükledim ve sorunsuz kuruldu. Ancak hala Windows 10' da çalışmıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı