AMD Radeon R5 M230 sürücü hatası

Farchen

Centipat
Merhabalar Technopat ailesi,

Geçtiğimiz günlerde ( AMD sürücüsü bir sorun ile karşılaştı ve bu sorundan kurtuldu ) diye bir hata aldım. Daha sonrasında DDU ile sürücümü yeniden yüklemek amacıyla kaldırdım, bu arada PC'ye de temiz format attım. Sürücüyü kaldırdım ve AMD'nin sitesinden ekran kartıma uygun olan Driver'i buldum AMD Radeon R5 M230.
Windows 8.1 için olanını indirdim ve kurulum yaptım. Fakat, kurulumdan sonra Driver olarak AMD Radeon HD 8500M in sürücüsü yüklenmiş olarak gözüktü ve aynı hataları art arda vermeye başladı... Daha sonra sürücüleri tekrar kaldırdım.

AMD sürücüsü yüklemediğim zaman böyle bir hata ile karşılaşmıyorum. Fakat, aygıt yöneticisinde ve DxDiag kısmında ekran kartım gözükmüyor ve intelin driver güncelleme programında da ekran kartım için availibility offline diyor.

Driver kurmazsam da oyunlarda ekran kartım yerine video kartımı kullanıyor ve haliyle çok düşük performans alıyorum.
Bir ara AMD Radeon R5 M.230 sürücüsü kendi başına enteresan bir şekilde yüklenmişti. Fakat, bu seferde AMD settings kısmı yoktu ve arada sırada da olsa hata veriyordu.

Lütfen sorunumu çözmeme yardımcı olun haftalardır gece gündüz uğraşıyorum fakat, yabancı yerli hiçbir yerde bir bilgi bulamadım AMD Adrenalin programı da Windows sürümümden dolayı olmuyor...

Not: Bilgisayar aldığım gün Win8.1 le geldi ve sonrasında Win10 a yükselttim, performansı çok düşürdüğü için Win8.1 e düşürdüm ve bilgisayarı hiç bu kadar hızlı görmemiştim gecikme yokmuş gibiydi. Şu anda Win8.1 deyim.

Bilgisayarın modelini yaz yardımcı olayım.

Lenovo G410'a sahibim aynı sorunu ben de yaşıyorum. AMD'nin sitesinden indirip güncellemeye çalıştığımda bilgisayar donuyor, mavi ekran veriyordu. Güvenli moda girip DDU ile sürücüleri kaldırdım ve Windows Update ile güncelledim ancak bu sefer de Radeon ayarları yoktu

Geri
Yukarı