AMD Radeon RX Vega 56 alınır mı?

Sample0

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben Vega 56'lı bir sistem toplayacağım fakat internette alın diyen de var almayın diyende. Ben VR için ve günümüz oyunlarını 1080P 60 FPS'te oynayabilmek için bu ekran kartını buldum (hem ucuz hem de RTX 2060 seviyesinde Benchmark'larda.) fakat temel gücü düşük gibi yorumlar var. Öncelikle bana şöyle demeyin: 'Yav gülüm, nedir ki 64 BIOS'u yükle toparlansın. Bir overclock at sorun kalmaz." çünkü ben ekran kartını bozmak istemiyorum. Zaten overclock ya da başka bir BIOS yüklemek ekran kartına zarar veriyor. Bana Vega 56'yı kullanan, kullanmış kişiler öneride bulunursa çok hoş olur. Bu arada toplamak istediğim sistemde Ryzen 7 2700X, 32 GB Kingston RAM ve 750 Watt güç kaynağı olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vega 56'ya undervolt yapılır genelde. Ardından da overclock, yanılmıyorsam gördüğünüz benchmarklarda'da ayarlanmıştır. Ki 2.el alacağınızı tahmin ediyorum. Genelde, dediğim gibi biraz oynanır ve kart çok daha verimli hale gelir.

Ne kadara alacaksınız ki? 1500TL civarlarında bir para verecekseniz bence üzerine biraz daha koyup 0 ekran kartı almakta fayda var. VR için nasıl olur bilmem ama, 1080p 60fps için 1650 super ya da RX5500 kartlar fazlasıyla yeterli.

Öven de var gömen de var oyun için performansı nasıldır RTX 2060 seviyesi yeterli ve öyle gösteriyor Benchmark'larda. Eğer kullandıysanız ya da tanıdığınız varsa kullanan söylerseniz çok makbule geçer karar veremedim hangi ekran kartı alacağıma çünkü.

Geri
Yukarı