AMD Radeon Software görev çubuğunda fazladan açılıyor

blackshipsx

Decapat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. AMD Radeon yazılımı fazladan açılıyor fotoğrafta gözüktüğü gibi. Simgenin üstüne gittiğimde kapanıyor. Sorun şu ki görev çubuğunda her biri açıldığında bilgisayara anlık drop giriyor ve donuyor. Çözümüyle alakalı bir şey bulamadım yardımlarınızı rica ediyorum. İyi forumlar, hayırlı ramazanlar.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O uygulama zaten Adrenalin uygulamasının içinde yer aldığından görev çubuğunda ekstradan çıkmıyor. Sizin sorununuz Adrenalin'le alakalı. Kendini neden kapatıp açtığını çözmeniz lazım. Herhangi bir oyunda Adrenalin kaynaklı yani wattman kaynaklı bir sorun yaşıyorsanız o zaman da o şekilde 2 tane gibi görünür ve biri sonra yok olur.

İki kere açılmıyor, Radeon yazılımı çöküp yeniden açılıyor. Kaybolan çöken orada kalan yeni açılan. Çözümü DDU ile güzelinden silip yeniden kurmak.

İki kere açılmıyor, Radeon yazılımı çöküp yeniden açılıyor. Kaybolan çöken orada kalan yeni açılan. Çözümü DDU ile güzelinden silip yeniden kurmak.
Aynen senin dediğin gibi oluyor. Ne zaman iki tane simge görsem radeon softwarei açtığımda, radeon live kaybolmuş, radeon software sanki minimal kurulum yapılmış gibi oluyor. Bazi ozellikleri kaybolmuş oluyor. Ekran kayit özelliği gitmiş oluyor. Sağ tarafta güncel sürücü bilgisi kayboluyor. Ama fps drop veya sistemde sorunlara yol açmıyor bendeki durum. Amd wattman, siyah ekran gibi sorunları çözdü yalnız böyle ufak bir problem ortada var şuan. Sürücü sürümü normalde 21.10.2 mesela, o simge ciktiktan sonra dediğin gibi çöktüğünü sonra yeniden açıldığında sürücü sürümü 20.1432.43.1(rakamları salladım) gibi "garip" bir sürücü numarası ortaya çıkıyor. DDU silip yüklesem de bu sıkıntı bir iki sonra tekrarlıyor. Ama oyunlarda performansa etkisi yok. Ben hissetmedim açıkçası.

Onu nasıl yapacağım peki? Ha bu arada bu olay bende dünden beri oluyor ve aynı zamanda dünden beri de bilgisayar kapalıyken açtıktan sonra monitörde mavi ekran ve sinyal yok yazısı çıkıyor. Her bilgisayarı açışımda o sorun çıkınca bilgisayarı kapatıp monitörle ilgili olan kabloları (HDMI to VGA kablosu vs.) Söküp yeniden takınca bazen açılıyor. Belki birbirleriyle bağlantılı sorunlardır diye bunu da belirtmek istedim. Bu monitör sorunu çok daha önemli bir sorun tabii onu halledebilirsem çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı