Çözüldü AMD Radeon Software kendiliğinden FPS sabitliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar, Fortnite oynuyorum oyun içi FPS sabit 180 ama Radeon'da 75 gözüküyor ve 75 gözükünce oyunda akıcılık bozuluyor. FPS düşüyor oradaki sayı 75 olmayınca oyun normal oluyor. Bugün bir75 sabit yazıyordu sonra geri 180 sabit oldu geri 75 oldu v-Sync falan her şey kapalı, ne yapmam lazım?

Çözüm
Radeon yazılımından Fortnite'ın ayarlarına gelin, oradan "Wait for Vertical Refresh" ayarının kapalı olduğuna emin olun.
@baran361 sanmıyorum, ancak son çare olarak deneyebilirsiniz. Driver sürümü nedir?

AMD Radeon'un son sürümünü kullanıyorum.
Peki "wait for vertical Refresh" ayarını Fortnite oyunu için kapattınız mı?

Evet.
@baran361 sanmıyorum, ancak çözüm bulamazsanız son çare olarak deneyebilirsiniz. Driver sürümü nedir?

LoL'de denedim FPS sabitlemiyor Fortnite'da da şu an FPS sabit değil ama cogu zaman sabitliyor sadece bu oyunda var silip yükleyeceğim galiba.
@baran361 sanmıyorum, ancak çözüm bulamazsanız son çare olarak deneyebilirsiniz. Driver sürümü nedir?

Sizce DDU ile güvenli silip tekrar mı yükleyeyim sürücüleri yoksa oyunu mu sileyim yükleyeyim.
Peki "wait for vertical Refresh" ayarını Fortnite oyunu için kapattınız mı?

Hocam DDU ile sürücüleri sildim şimdi tekrar yükleyeceğim umarım çözülür.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı