AMD Radeon Vega 8 Sistem Ekran Kartı Görünmüyor

Yordlee06

Centipat
Henüz 2 gün önce sıfır laptop aldım NVIDIA ayarlarına girmeye çalıştıgımda böyle bir hata veriyor. NVIDIA GPU'ya baglı bir ekran kullanmıyorsunuz.
Almadan önce Vatan'ın sitesinden bakarken 2 ekran kartı oldugunu gördüm. AMD Radeon Vega 8 ve GeForce msX230 hangisi daha iyi bilmiyorum çok da anlamıyorum bilgisayardan ama ekran kartına baktıgımda sadece Vega8 görünüyor bu bir problem mi?

Henüz 2 gün önce sıfır laptop aldım NVIDIA ayarlarına girmeye çalıştıgımda böyle bir hata veriyor. NVIDIA GPU'ya baglı bir ekran kullanmıyorsunuz.
Almadan önce Vatan'ın sitesinden bakarken 2 ekran kartı oldugunu gördüm. AMD Radeon Vega 8 ve GeForce msX230 hangisi daha iyi bilmiyorum çok da anlamıyorum bilgisayardan ama ekran kartına baktıgımda sadece Vega8 görünüyor bu bir problem mi?
msX230 değil MX230. Aldığınız model 3500-4000 lira civarı ise sadece Vega 8 olan modelini almışsındır.

Mesela bu 3500U MX230
Bu 3500U Vega 8
Bu da Radeon 540x

Oradaki Asus Bilgisayarı aldım. Aslında masaüstünde sağ tıklayınca nvidia denetim masası gözüküyordu. Fps arttırmak için bitşeylet yaptım gözükmesi gitti oyunda baktım ekran kartı kullanımına nvdia var ama 0 gözüküyordu
Şuan bir video ile yeniden nvidia denetim masasını ekleyebildim ve ordan seçmem gerekiyor sanırım OTOMATİK , CPU ve MX230 çıktı karşıma hangisini seçmem benimi için daha mantıklı oyunlarda daha iyi fps almak bilgisayarı yormamak için. Belki soruları yalnış soruyorumdur eksik bilgi veriyorumdur ama hiç anladıgım işler değil kusura bakmayın ama .Bu arada aldıgım pc bu Asus Vivobook D509DJ-BR062T AMD Quad Core R5-3500U 8 GB RAM 256 GB SSD Nvidia Geforce MX230 2 GB 15,6

Son düzenleme:

Geri
Yukarı