AMD RX 480 nasıldır?

Daha fazla  
Arkadaşlar biliğiniz gibi AMD RX 480 çıkıcak ve fiyatı bildiğim kadarıyla 900 gibi bir şey olacak ve AMD'nin söylediğine göre GTX 980'den çok daha güçlük olacak deniliyor ancak korkum şu arkadaşlarım AMD çöp AMD kötü, nVidia candır vs. şeyler diyorlar. Benim sorum şu toplayacağım sistem i5 6500 ile AMD RX480'li bir sistem olacak aranızda AMD ekran kartı kullananlarınız varsa AMD ekran kartları arada takılma veya o tür şeyler yapıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar biliğiniz gibi AMD RX 480 çıkıcak ve fiyatı bildiğim kadarıyla 900 gibi bir şey olacak ve AMD'nin söylediğine göre GTX 980'den çok daha güçlük olacak deniliyor ancak korkum şu arkadaşlarım AMD çöp AMD kötü, nVidia candır vs. şeyler diyorlar. Benim sorum şu toplayacağım sistem i5 6500 ile AMD RX480'li bir sistem olacak aranızda AMD ekran kartı kullananlarınız varsa AMD ekran kartları arada takılma veya o tür şeyler yapıyor mu?
2 tane amd ekran kartı kullanıyorum. Biri hd7950 diğeri r9 290. Hiçbir takılma vb. sorun yok. Tek önerim kesinlikle sapphire marka kart alma. Sapphire pişmanlıktır.

2 tane amd ekran kartı kullanıyorum. Biri hd7950 diğeri r9 290. Hiçbir takılma vb. sorun yok. Tek önerim kesinlikle sapphire marka kart alma. Sapphire pişmanlıktır.
Yerin yerebildiginiz kadar Sapphire'yi. Aynen bu şekil devam. Ne çekti sizden şu Sapphire be

MSI sürümünü almanızı öneriyorum. Tabiki Nvidia bütçesi olanlar için daha iyidir ancak bütçeyi o kadar zorlamayada gerek yok. Şuan GTX 1070 ve GTX 1080 dışındaki hiç bir ekran kartı RX480'le kıyaslayınca alınmaz durumda.

Bu arada AMD çöp diyenler ne kullanıyor? GTX 970-980-1070-1080 vb. kullanmıyorlarsa notebook içindeki ekran kartlarını kullanıyorlarsa boş verin onları. Mesela benim Radeon HD 4650 kartım var 7. yılını dolduracak hala işimi görüyor. Yani abartıldığı kadar kötü değil. Eski modellerinde yüksek TDP ısınma sorunu vardı. Bu modelde oda yok. Tabi işlemci konusunda çok düşük bütçe değilse hala Intel alınmalı.

Uygun sistemli bir oyun bilgisayarı toplayacaksan RX 480 bence alınabilir bir kart olacaktır. Şuan sanırım gerçek anlamda bir incelemesi yapılmadığı için yine de net şeyler söylemek zor. Ama bütçem var diyorsan Nvidia Pascal mimarili kartlar seni senelerce götürecektir.

RX 480, AMD tarafında yapacağın en mantıklı ve en doğru seçim olur. Marka konusunda tavsiye istiyorsan kafandaki sıralama şu şekilde olsun, Sapphire, MSI. Arkadaşlar yazmışlar Sapphire alma diye felan ama ben aksine al diyorum. Zamanında sorunlu kartlar çıktı, tıpkı diğer markalarında sorunlu çıkardığı ürünler gibi. Şuan şartlar çok iyi ve kaliteli iş yapıyorlar. Kart gelsin tüm markaların incelemelerini izle ona göre karar ver.

SAPPHIRE'e laf etmek çok yanlış bence. Elimde 8 senelik SAPPHIRE kart var ve OC'liyip kullanıyorum diğer PC'de :ROFL::ROFL: Aldığım değerler o çapta bir karta göre harika... 8 senelik....
Geçtim genellemeyi, SAPPHIRE son zamanlarda cidden iyi iş çıkarıyor. O kadar iyi iş çıkarıyor ki, SAPPHIRE R9 390X 1.200TL iken ASUS R9 390X'i 2.000TL'ye alanı döverler yani o derece =))
SAPPHIRE 300 serilerinin hepsi elimden geçti. Bir sıkıntı göremedim. SAPPHIRE burda gelen geçenin eleştirebileceği kadar kötü ve çapsız bir firma değildir. Tecrübenizi anlatıyorsunuz anlıyoruz ancak ben de ASUS'da sıkıntı yaşadım yani kötülemeli miyim ? Genellemeli miyim ? Her firmanın hata yaptığı zamanlar oldu...
RX 480 cidden çok güzel bir seçim olacaktır. Asla pişman olmazsın. Harika bir konumda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı