RX 480 sistem nasıldır?

Anıl Budak

Kilopat
Merhabalar ben Anıl,
Öncelikle yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Özellikleri aşağıdaki gibi olacak ama sizlere de bir sorayım dedim ve aklımda birkaç soru var.

• GPU : Msi RX 480
  • AnaKart : Msi z97 Gaming 5
  • İşlemci : i5-4690K
  • SSD : (Kullanmayı düşünmüyorum.)
  • RAM : 8GB
  • HDD : 1TB
  • İşletim Sistemi : Windows 10

Sorularım
1) Öncelikle bu alacağım donanımlar için tavsiyeler var mı? (Ekran kartımı vs. bu sizlerin sayesinde almaya karar verdim.)
2) PSU mu hangi marka ve kaç watt alayım? (Bütçem sınırlı değil ama şimdi gidip lüzumsuz para da vermeyeyim.)
3) Ben HDD mi ve RAM'imi eski (1TB HDD ve 8GB RAM) bilgisayardan, yeni alacağım bilgisayara takmak istiyorum. Bunda bir sıkıntı oluşur mu? (Daha markalarini bile bilmiyorum. :S )
4) Önerdiğiniz kasalar nelerdir? (Benim eski kasam çok küçük alacağım donanımlar için ferah olmasını istiyorum. )
5) İşletim sistemim HDD'de. Bunu yeni bilgisayara taktığımda tekrardan işletim sistemi yüklemem gerekiyor mu?
6) Çok merak ettiğim bi konu ve pek fazla bilgim de yok. Bu bilgisayarın soğutması için alacağım donanımların kendi soğutma sistemleri olacak mı? Veya benim ekstra soğutma için başka şeyler de almam gerekir mi?
7) Msi z97 G5 yerine G7 almam gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi eğer belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz ve sistemindeki işlemci ve anakart olmamış eski nesil seçmişsin.

Bu ürünlerin sıfırına para vermeyin ancak ikinci el, temiz ve uygun fiyatlı olursa alınabilir. Arkadaşların dediği gibi eğer sıfır ürün alacaksanız daha yeni nesil ürünlere yönelmenizde fayda var.

Kesinlikle Skylake toplamalısınız. İ5 6600K ve RX 480 alabilirsiniz. Bütçenizi aşmaz ama isterseniz anakarttan biraz kısabilirsiniz. Biraz fazla olmuş sanki. Anakarttan kısarsanız SSD alabilirsiniz. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı