Çözüldü AMD RX 570 kod 43 sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ramis54

Decapat
Asus ROG Strix RX 570 4 GB ekran kartı aldım. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ama kod 43 hatası alıyorum. Çözümü var mı arkadaşlar?

1.png2.png3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüme şu şekilde ulaştım, umarım arkadaşların işine de yarar.
  1. DDU ile güvenli modda driveri kaldırdım.
  2. Sonra bılgısayarda C:'de AMD'ye ait tum klasörleri sildim.
  3. Bilgisayarı guvenlı moddan cıkarıp en guncel drıverı kurdum hata devam edıyordu.
  4. Msconfig yardımı ıle guvenlı moda tekrar gıdıp AMD/ATI Pixel Clock Patcher" programını 2 kere calıstırdım.
  5. Msconfıg yardımı ıle guvenlı moddan cıkıs yaptım hata devam edıyordu. AMD/ATI Pixel Clock Patcher" tekrar 2 kere tıkladım sıstemı yenden baslattım Wındows acılırken aygıt algılama sesı geldı. 2 3 kere kod 43 hatası kalktı, Radeon programı acıldı.
AMD/ATI Pixel Clock Patcher bu yamayı bende uzun süre kullandım ta ki Riot Vangurad (Valorantın Anti-Cheat uygulaması) atikmdag.sys dosyasını imzasını tanımadığından engelleyene kadar.
Sonra biraz daha araştırma yaptım ve sorunun BIOS'dan kaynaklandığını anladım. Ben ekran kartını 2. el mining yapan birinden almıştım oda sanırım mod-rom atmış karta ki orjinal rom dosyasını yükleyince karta sorun çözüldü.
NOT: Bios yazmak için atiflash_293 kullandım gigabyte kendi bios yazma programı çalışmadı çünkü.

1. DDU ile güvenli modda Driver'i kaldırdım.
  2. Sonra bilgisayarda C:'De AMD'ye ait tum klasörleri sildim.
  3. Bilgisayarı guvenlı moddan çıkarıp en guncel Driver'ı kurdum hata devam edıyordu.
  4. MSConfig yardımı ıle guvenlı moda tekrar gıdıp AMD/ATI Pixel Clock Patcher" programını 2 kere calıstırdım.
  5. MSConfig yardımı ıle guvenlı moddan cıkıs yaptım hata devam edıyordu. AMD/ATI Pixel Clock Patcher" tekrar 2 kere tıkladım sıstemı yenden baslattım Windows acılırken aygıt algılama sesı geldı. 2 3 kere kod 43 hatası kalktı, Radeon programı acıldı.

Aynısını yaptım bu sefer kod 31 hatası var ne yapmalıyım.
  3. Bilgisayarı guvenlı moddan cıkarıp en guncel drıverı kurdum hata devam edıyordu.
  4. Msconfig yardımı ıle guvenlı moda tekrar gıdıp AMD/ATI Pixel Clock Patcher" programını 2 kere calıstırdım.
  5. Msconfıg yardımı ıle guvenlı moddan cıkıs yaptım hata devam edıyordu. AMD/ATI Pixel Clock Patcher" tekrar 2 kere tıkladım sıstemı yenden baslattım Wındows acılırken aygıt algılama sesı geldı. 2 3 kere kod 43 hatası kalktı, Radeon programı acıldı.
Aynısını yaptım fakat bu sefer kod 31 hatası veriyor ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 15910903817046795739564718935291.jpg
    15910903817046795739564718935291.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 86
Hocam merhabalar
Ben bu çözümü kelimesi kelimesine yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım ya da şöyle söyleyeyim kod 3 hatasına ulaştım.Aygıt yöneticisinde ki ünlem işaretim kalkmıyor ve radeon programım açılmıyor(AMD Grafik sürücüsü bulunamadı hatası veriyor) başka ne yapabilirim ? Ekran kartım Sapphire Rx 570 4gb pulse.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Asus ROG Strix RX 570 4 GB ekran kartı aldım. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ama kod 43 hatası alıyorum. Çözümü var mı arkadaşlar?

Eki Görüntüle 392001Eki Görüntüle 392002Eki Görüntüle 392003
aynı sorun bende de vardı dediklerini uyguladım ve çözüldü ancak amd uygulamasından tekrar güncelleme kotnrol ettiğim zaman yeni güncelleme yaptığımda aynı hatayı alıyorum şimdi tekrar aynı adımları uygulayıp güncelleme yapmamayı düşünüoyrum

Yeni konular

Geri
Yukarı