AMD RX570 sürücü çakışması

utkuedoğdu

Hectopat
Arkadaşlar Casper Excalibur E600 aldım. FreeDOS olarak gelen bilgisayarıma işletim sistemini kurdum ve sürücüleri yükledim. USB ile oyun attım test etmek için oyundayken herhangi bir sorun yaşamadım. Ama Chrome'de gezerken hay aksi diye gitmesi ve devam edersemde kapanması ardından da mavi ekran hatası vermesi biraz can sıktı. Herhangi bir dosya kurarken mavi ekran aldım. Mavi ekran hataları her seferinde farklı biraz araştırma sonucunda Driver sorunu olduğunu öğrendim. Sanırsam ekran kartı Driver'i sürücelerle çakışıyormuş. 2019 yılı Driver'ini indirip kurdum bu seferde çökme yaşandı. Sizce neden yapıyor yardımcı olabilcek var mı?
PC özellikleri:
BIOS 05/05/2020 güncellemeli.
i5-9400F 2.9GHz Turbo 4.10GHz.
AMD Radeon RX570 8 GB 256Bit gdrr5.
16 GB RAM.
240SSD+1TB HDD.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ya sonra Nvidia önerince linç ediyorlar.

Hocam DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp WHQL sertifikalı olanı kurar mısınız? Mavi ekran verirse minidump dosyalarını yükleyin. İnternette Technopat'ın rehberi var.

Şuanda bilgisayarım serviste onarımı bitmiş durumda. Cumartesi elime ulaşmış olur dediklerinizi yapacağım. Ama ben size hataları atayım belki daha kolay çözüme ulaştırır
WHQL bu sertifika olayı nasıl oluyor hocam ? tam olarak bilmediğim işler. Yüksek sistem ilk defa kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    265,5 KB · Görüntüleme: 59
  • 2.jpg
    2.jpg
    253,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 3.jpg
    3.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 51
  • 4.jpg
    4.jpg
    247,3 KB · Görüntüleme: 54
  • 5.jpg
    5.jpg
    269,3 KB · Görüntüleme: 48
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı