AMD RX590 için 23.9.1 ile .2 ve .3 sürücülerindeki sorunlar

evomevos

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. AMD için yukarıda belirttiğim sürücüler herkeste mi sorunlu acaba? Ben oyunlar için farklı profiller kaydetmiştim. Örneğin Valorant için fan ayarlarım farklıydı GTA 5 için farklı. Bu sürücülerle bu ayarlar sıfırlanıyor durmadan. Oyuna giriyorum giriş ekranına geldikten sonra PC resetliyor kendini. Normalde undervoltta kullanıyorum kartı. Maximum çekirdek hızı 1580 MHz iken ben 1490'a çekmiştim. Max 1150 olan voltajı da 1040'a çekmiştim. Bu sürücülere gelene kadar sorunsuzdu her şey. Tıkır tıkır çalışıyordu. Ama bu sürücülerde oyun profillerine girdiğim zaman minimum 300 MHz maximumda 300 MHz gibi absürt bir sayı ile karşılaşıyorum. Dolayısıyla oyuna girince reset atıyor. 23.8.4 sürücüsüne dönmek zorunda kaldım. İşin garip tarafı RX590 için sürücü desteği sona erdi sanırım. Bu problemi nasıl çözerim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@tensa_zangetsu RX 500 serisi için driver desteği 23.9.2 ile sona erdi.
Yok ermedi. Biçim değiştirdi sadece. Sürüm notlarından indirebiliyorsun.

1697386703011.png

@tensa_zangetsu RX 500 serisi için driver desteği 23.9.2 ile sona erdi.
23.9.3 whql olarak geldi rx590'a. Ama 23.10.1 AMD software uygulamasında whql olarak gözükmesine rağmen indir dediğim zaman hata oluştu diyor.

Yok ermedi. Biçim değiştirdi sadece. Sürüm notlarından indirebiliyorsun.

Eki Görüntüle 1978438
Şimdi fark ettim. AMD softwareden güncelleme denetlemesi yaptığımda 23.9.3 gözüküyor fakat direkt Googledan AMD Drivers sekmesinden girdiğim zaman 23.9.2 yi önerilen sürücü olarak gösteriyor. Gerçekten ilginç.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231015_193456_Chrome.jpg
    Screenshot_20231015_193456_Chrome.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Bizzat kendim denedim 23.9.3 indirin ve kurmayı deneyin 23.9.2 kurulacaktır yeni versiyonları indirsenizde kuramazsınız önceki sürümü kurulur.
Valla onu bunu bilmiyorum ama bazen bu AMD belasına nerden bulaştım diyorum. Rx590'ı aldığım ilk günden beri sıkıntısız bir günüm olmadı diyebilirim. Undervolt yapmadan zaten kullanılmaz bir kart kendileri. Boşta bile 55 dereceleri görüyordu. Undervolt yapıp performanstan ödün vermek zorunda kaldım. Ve daha buraya sığdıramayacağım bir sürü problemle uğraştım. En sonunda bana bile Nvidia al keyfine bak dedirtti bu AMD.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı