Oyun indirilirken işlemci sıcaklığı yükseliyor

rirukaseviyorum

Picopat
Daha fazla  
1715959794513.png

Steam'dan PUBG indiriyorum, indirirken islemci (Intel i3 12100F) sıcaklığı böyle indirmeyi durdurduğumda sıcaklık 55-65 derecelere düşüyor. Normal mi?

Yukselmesı normal de bu bıraz fazla geldı bana. Kullandıgınız paket 1gbps mi?
Farklı yukler altında sıcaklıklarınız nedır?

Böyle bir bilgi hayatımda duymadım. İnternet hızı artarsa işlemciye yük biner diye. Kaynak atabilir misiniz?
Ilk kez duymanız sasırtıcı. Daha once hıc uygulama ındırırken cıhazın fan sesı de mı yukselmedı?
Baslangıcta 42 dereceydı. Bosta cpu kullanımı da 4-10 arası.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    508,8 KB · Görüntüleme: 13
Ilk kez duymanız sasırtıcı. Daha once hıc uygulama ındırırken cıhazın fan sesı de mı yukselmedı?
Baslangıcta 42 dereceydı. Bosta cpu kullanımı da 4-8 arası.
Sıvı soğutma kullanıyorum belki ondan dolayı gelmemiştir hocam. Yine arkadaşın sıcaklıkları normal değil.

Sıvı soğutma kullanıyorum belki ondan dolayı gelmemiştir hocam. Yine arkadaşın sıcaklıkları normal değil.
Yukarıdakı arkadas sorunu daha net acsa anlayacagız aslında. Muhtemelen cıhazının bakım zamanı gelmıstır. Oyle bır durum varsa normal sayılabılır. Yukarda bosta da 55-60 oldugunu yazmıs kı masaustu ıcın baya yuksek.

Yukselmesı normal de bu bıraz fazla geldı bana. Kullandıgınız paket 1Gbps mi?
Farklı yukler altında sıcaklıklarınız nedır?
Evet 1Gbps oyun oynarken sıcaklıklar normal 65-78 derece arası.

Yukarıdakı arkadas sorunu daha net acsa anlayacagız aslında. Muhtemelen cıhazının bakım zamanı gelmıstır. Oyle bır durum varsa normal sayılabılır. Yukarıda bosta da 55-60 oldugunu yazmıs kı masaustu ıcın bayağı yuksek.
Termal macunu daha yeni değiştirdim, çok fazla veya azda sürmedim.

Geri
Yukarı