AMD Ryzen 3 2200G İçin Ekran Kartı Önerisi

D
Teşekkürler, şu anki PSU ile 580 alsam sıkıntı olur mu yani? Parasından değil de şimdi kablolamayla uğraşmak istemiyorum tekrar.

RX 580 4GB için işlemciniz büyük oranda yeterli fakat PSU'nuz yetmez. RX570 alırsanız işlemciniz yeter, PSU büyük oranda yeter (215W yapıyor) ama yine sıkıntı olabilir, riske atmak istemiyorsanız PSU'yu da değiştirin.

R3 2200G OC + soğutucu kullandığım sistemim mevcut. GTX 1060 3GB kullanıyorum. BF 1 Forza 4 gibi birçok oyunda FPS düşmesi var. Bu sistemi kullanmayan maalesef teknik verilerle yanılıyor. Hemen ispat edebilirim. Ararsınız WhatsApp'dan canlı canlı tüm detayları gösterir FPS dropları da gösteririm. İşlemcim 1 kere sıfırıyla değiştirildi. Değişen hiçbir şey yok. Çok kötü bir işlemci önce işlemcinizi değiştirmeniz en önemli tavsiyemdir :) Ben R5 1600'e geçiyorum kısmetse önümüzde ki ay.
Sıkıntınızın kaynağının tek kanal 2400 MHz RAM olduğunu belirtmiştim. Yaklaşık 1 ay sonra yine benzer konu açacaksınız buna eminim.

Dostum bir kablolama uğruna PSU sisteme zarar verebilir. Paradan yana bir problem yoksa benim önerim işlemcinizi satıp yerine R5 2600 ve RX 590 almanız. (Bizzat kendi sistemim de böyle)

Son düzenleme:
R3 2200G 65 + RX570 150 = 215. Hadi 300W yapsa 400W bir PSU'nun 12V kanalından 320 falan verse yeter diye düşünüyorum

250W veriyor, gerçekten kalitesiz bir PSU'ymuş. Bence de değiştirin.
AMD’nin resmi sitesinde bile minimum 450W yazılmış. Bu basit hesabı herkes yapabiliyor fakat sistem yük altındayken değerlerde oynama görülüyor. 400W’ın platinum sertifikası olmadığı sürece sistem yük altındayken sorun çıkartacağına eminim. Günlük kullanımda elbette sorun çıkartmayacaktır fakat söz konusu oyunlar.

Bütçem de sorun yok, fakat O.C nasıl yapacağım bilgim yok.
En iyisi o işlere girme.
Sapphire Radeon RX 590 8 GB GDDR5 NITRO Ekran Kartı Fiyatı
buna bakabilirsin hafif darboğaz olabilir ama o kadarda olmaz. yok ben tam istiyorum dersen ,
Sapphire NITRO+ RADEON RX 580 8GB GDDR5 SPECI Ekran Kartı Fiyatı
bunu alın.
Bende aynı işlemci var dediğiniz doğru ufak bir oc ile bile 1070 destekliyor bazı kişiler bu işlemciye anca 1050ti koyuyorlar ama bence ellerindeki canavardan haberleri yok
Bence oc yapmayı araştırıp yapabilirsin nede olsa her şeyin bir ilki vardır çok korkulacak bir şey değil sen stock fanla bile yapabilirsin tahminimce çünkü ufak bir oc gerekli

Abi kafam iyice karıştı herkes farklı bir şey diyor ya :( RX 570 mi aliyim RX 580 mi? RX 570 bile zor olur muş PSU 400W olduğu için ben tabii ki en yükseğini almak isterim sıkıntısız uyarsa?

Hocam hangi ekran kartını aldınız? Tesadüfen gördüm konunuzu? Aynı işlemci falan bende de var.

570 bile alma bu işlemciye, tam bir baş belası çöp. 1600 aldım kurtuldum.

Şimdi mantık şu. Hem işlemci (Ryzen 5 3600 ve 1660 6 GB 192 Bit ekran kartı) almak için o kadar bütçem yok. Birinden birini seçmem gerekiyor. Zaman daraldı. Aldım alacağım. RX580 nasıl kart?

Ryzen 5 alınca onda da çalışır mı? Fear The Bones buralarda mısınız?
Arkadaşlar kart alındı. MSI GTX 1650 Super Gaming X modeli. 4 GB 128 Bit.

Hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Şimdi mantık şu. Hem işlemci (Ryzen 5 3600 ve 1660 6 GB 192 Bit ekran kartı) almak için o kadar bütçem yok. Birinden birini seçmem gerekiyor. Zaman daraldı. Aldım alacağım. RX580 nasıl kart?

Ryzen 5 alınca onda da çalışır mı? Fear The Bones buralarda mısınız?
Arkadaşlar kart alındı. MSI GTX 1650 Super Gaming X modeli. 4 GB 128 Bit.

Hepinize teşekkür ederim.
Hocam hala Ryzen 3 kullanıyorsan, sisteminden memnun musun?
Gtx 1650s + ryzen 3

Yeni konular

Geri
Yukarı