AMD Ryzen 3 2200G Overclock Sonrası Değerler

muhammedd

Kilopat
Makaleler
3
İşlemcimin bazı zamanlarda yetersiz geldiğini düşündüğüm için overclock yapmaya karar verdim. BIOS üzerinden CPU Ratio değerini 3825 MHz'ye aldım. Voltage Settings ayarlarından CPU Core Voltage kısmından önce Override Mode'u seçtim, sonra 1,3525V'a aldım. Başka bir ayara dokunmadan değişiklikleri kaydettim. Sisteme Prime95 stres testi yaptım. Yaklaşık 6 dk boyunca sıcaklık değerlerine baktım. 5 dk sonunda CPU sıcaklığı 81 dereceyi gördü. Fakat sonra sıcaklık artmak yerine 70'li derecelere düştü. Bende bu yüzden 6 dk sonunda stres testini kapattım. Normal kullanımda ise CPU sıcaklığı 36-37 derece. Technopat'ın bu videosunda aynı işlemciyi aynı hızda 1,4V'ta çalıştırdığını gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim verdiğim voltaj değeri fazla mı yoksa yerinde mi olmuş? Görev yöneticisinde stres testi yapılırken işlemcinin en fazla 3,78 GHz hızında çalışması normal mi?

Ekran Alıntısı3.PNGEkran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı2.PNGEkran Alıntısı4.PNG

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı8.PNG
    Ekran Alıntısı8.PNG
    20,6 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 35-40 dk PUBG oynadım. CPU en fazla 68 derece olmuş. Eskisine nazaran GPU kullanımı biraz artmış. 900P'de ultra ayarlara almasamda darboğaz olmuyor. İşlemci hızını voltaja dokunmadan 3,9 GHz'e çıkartmayı denesem mi? Sıcaklık değerleri nasıl sizce?
NOT: Açıklamada işlemci hızını yanlış yazmışım, 1,3125V olacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı