AMD Ryzen 3 3300X soğutucu önerisi

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. AMD Ryzen 3 3300X işlemcisini almayı düşünüyorum. Fakat bütün konular da ısındığını söylüyor herkes. Bu konu hakkında sizlere birkaç soru sormak istiyorum. CPB kapatınca sıcaklık değeri kaça düşüyor ve oyunlar da kaç FPS düşüşü oluyor? Diğer bir sorum ise, kendim Wraith Prism fanını buldum. Bu fan işlemciyi rahatlıkla soğutabilir mi? Soğutamaz derseniz eğer 250-300 TL civarında fan önerirsiniz sevinirim. Kasa olarak MSI MAG Forge 100R kullanıyorum. Anakartım Gigabyte B450M S2H. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Ryzen 5 3600 işlemcimde wraith prism kullanıyorum, işlemci 3.6 GHz'de boşta 30 derece, 4.2 GHz 1.2 volt tam yükte 65-66 dereceyi geçmiyor. Yalnız soğutucu tam yükte bir tık sesli çalışıyor. Fiyat olarak 250 ₺ bandında bulabilirseniz alınabilir. Ben 2 hafta önce game garaj'dan 258 ₺ ye almıştım.

Ryzen 5 3600 işlemcimde wraith prism kullanıyorum, işlemci 3.6 GHz'de boşta 30 derece, 4.2 GHz 1.2 volt tam yükte 65-66 dereceyi geçmiyor. Yalnız soğutucu tam yükte bir tık sesli çalışıyor. Fiyat olarak 250 ₺ bandında bulabilirseniz alınabilir. Ben 2 hafta önce game garaj'dan 258 ₺ ye almıştım.
Overclock yapmayı düşünmüyorum, stok olarak kullanacağım ve çok fazla ağır oyunlar da oynamıyorum. Oynadığım oyunlar Valorant, Fortnite, Pubg, Ets ve Fs.

Sessizlik açısından kule tipi güzel oluyor. Stok soğutucu sesli çalışıyor diye kule tipi soğutucuya geçmiştim ben de. Hem sesten kurtuldum hem de sıcaklıklar 15-20 derece düştü. Bu bütçede bunlara bakabilirsin eğer almak istersen:

O zaman alınabilir. Kasa içindeki görüntüsü de çok hoş duruyor.
Fan kaç rpm olduğunda çok ses çıkarıyor hocam. Şuan elimde 3100 var ve stok soğutucu ile kullanıyorum. 900-1000 rpm civarında dönüyor. Çok fazla ses yapmıyor. Kulaklık takılı olduğunda hiç sesi bile gelmiyor.
Sessizlik açısından kule tipi güzel oluyor. Stok soğutucu sesli çalışıyor diye kule tipi soğutucuya geçmiştim ben de. Hem sesten kurtuldum hem de sıcaklıklar 15-20 derece düştü. Bu bütçede bunlara bakabilirsin eğer almak istersen:

wraith prism ile bu canların soğutması aynı mı?

Arkadaşlar merhaba. AMD Ryzen 3 3300X işlemcisini almayı düşünüyorum. Fakat bütün konular da ısındığını söylüyor herkes. Bu konu hakkında sizlere birkaç soru sormak istiyorum. CPB kapatınca sıcaklık değeri kaça düşüyor ve oyunlar da kaç FPS düşüşü oluyor? Diğer bir sorum ise, kendim Wraith Prism fanını buldum. Bu fan işlemciyi rahatlıkla soğutabilir mi? Soğutamaz derseniz eğer 250-300 TL civarında fan önerirsiniz sevinirim. Kasa olarak MSI MAG Forge 100R kullanıyorum. Anakartım Gigabyte B450M S2H. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Ben Wraith spire ile kullandım yetmedi
Bence al derim sen stock diyorsun da stock hali zaten Core Performance Boost ve PBO ayarları açık hali bu hali ile ve otomatik voltaj ile ısınıyor zaten.

Sen ancak bu ayarları kapatırım voltajı biraz azaltırım dersen 3.8 de kullanırsan ok. Ama bu sefer bu işlemcinin ne anlamı olur?

O nedenle paraya kıymanı ve kule tipi bir soğutucu al derim sonra keyfine bak.

Stock soğutucular bir yerden sonra uçak motoruna dönüşüyor çünkü hem küçükler hem de absürt hızlara çıkıyorlar.

ek olarak sormuşsun fps düşüşü cpb ve pbo kapalı kaç olur bunu biz söyleyemeyiz herkesin sistemi farklı bende 10 sende 7 birinde 5 fark edebilir mesela! kullandığın ram, oynadığın çözünürlük, windows un stabil mi ? sürücün düzgün mü? v.s çok değişken. o nedenle bunun testini ancak sen yapabilirsin. eğer prism elinde varsa işlemcin gelince testini sen yap eğer yeterli olursa ok olmazsa değiştirirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı