AMD Ryzen 3400G ve GT1030 Yayın performansı

enesyagmur

Decapat
Arkadaşlar, şu andaki sistemim GT1030 ekran kartı ve Athlon 200GE işlemci. Bu hafta TurkNet bağlattım ve download 75Mbps, upload 31Mbps alıyorum. İşlemcimi AMD Ryzen 3400G yapsam, yayın yapabilir miyim rahatlıkla? Darboğaz vs olmadan?

Dosya Ekleri

• 1789BF8F-9A75-4CC9-B80D-7993C40F73AA.jpeg
    1789BF8F-9A75-4CC9-B80D-7993C40F73AA.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Yayın mükemmel şekilde yapılır da, oyun yayını yapılamaz ne yazık ki.

Edit: Alttaki yorumu görünce aklıma geldi. CS:GO, LOL gibi oyunlar için değil de "AAA" kategorisindeki oyunlar için geçerli söylediğim.

Yayın için minimum 2600x-3600 + RX570 ayarında bir kart tavsiye ederim.

Hangi oyunda yayın yapmayı düşünüyorsunuz?
Şu an aklımda belirlediğim oyunlar yok fakat şu sıralar en çok oynadığım Rainbow Six Siege, bunun yayınını yapmak isterim açıkçası. ETS denedim, yayın yağ gibiydi fakat tabi ama bilgisayarda biraz kasmalar oldu.

Yayın için minimum 2600x-3600 + RX570 ayarında bir kart tavsiye ederim.
3600de baktım fakat biraz tuzlu geldi, ikinci el bulabilirsem belki onu alabilirim. Fakat ekran kartını yenilemeye şu an gücüm yetmez, öncelik işlemci olacak.

Benimde naçizane önerim minimum r5 2600. Tabi 3. Nesil olursa tadından yenmez ayrıca APU bir işlemci kullanmanı hiç tavsiye etmem zaten harici ekran kartı kullanıyorsun. Paranı CPU tarafı daha yüksek işlemcilere yatırman daha mantıklı.

Benimde naçizane önerim minimum r5 2600. Tabi 3. Nesil olursa tadından yenmez ayrıca APU bir işlemci kullanmanı hiç tavsiye etmem zaten harici ekran kartı kullanıyorsun. Paranı CPU tarafı daha yüksek işlemcilere yatırman daha mantıklı.

R5 2600 önerisi oldu 2. Çok daha farklı yorumlar gelmezse sanırım R5 2600 alacağım.

G ibaresi, işlemcinin dahilinde GT1030 ayarında ekran kartı barındırdığını ifade ediyor. Yani ekran kartı masrafı yapmak istemeyen ve gözü de çok yükseklerde olmayan kişilerin tercihi genelde. Bugün alabileceğiniz en yüksek işlemciyi alıp ileride bütçe ayarlayıp ekran kartını da yükseltmek doğru hamle olacaktır. Yalnız anakartınızın almayı düşündüğünüz işlemciyi desteklediğinden emin olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı