AMD Ryzen 5 1600 40 dereceyi geçmiyor

E

emirhandkk

Ziyaretçi
AMD Ryzen 5 1600 12NN bir CPU'um var, Afterburner ve AIDA64 yükleyip sıcaklık değerine baktığımda orta ağırlıkla oyunlarda 40 dereceyi geçmedi bu normal midir? (CPU fanı 800-1000 RPM arasında çalışıyordu).

Afterburner CPU ve GPU'nun kullanım değerlerini göstermiyor ayrıca GPU'nun sıcaklık değerlerini bu yüzden AIDA64'ü biraz karıştırdım. Bir baktım CPU 90 derece göstermeye başladı ama çekirdek kullanımı %10-20 arasındaydı.

Afterburner'ın CPU ve GPU'nun sıcaklık ve kullanım değerlerini göstermesini nasıl sağlayabilirim?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner'ın CPU ve GPU'nun sıcaklık ve kullanım değerlerini göstermesini nasıl sağlayabilirim?

Ayarlardan etkinlestirmeniz gerekiyor.

Ayarlardan etkinlestirmeniz gerekiyor.
Bellek paylaşım'ını etkinleştirdim aşağadan da seçtim.
GPU sıcaklığı falan çıkmıyor.

aida64.PNG
afterburner.PNG

Ayarlardan asagidaki görselde de oldugu gibi GPU sicakligini isaretlediniz mi?

1549768232559-png.368133
GPU sıcaklığı gözükmüyor sıcaklık ile ilgili sadece anakart ve CPU sıcaklığı var.
Ekran Kartı'na bağlamam gereken 2.kablo varmıydı ? Sadece 8 pinli güç kablosunu bağladım.
Eksik yüklediğim bir program varmı peki. 3 tane yükledim sadece. afterburner ile yüklenen bir program da vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı