AMD Ryzen 5 1600 60FPS geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

semarkand41

Centipat
Merhaba Arkadaşlar,

İşlemcim AMD Ryzen 5 1600 ekran kartım ise MSI GTX1660 Ti Gaming. Fakat 2015 yapımı Rise of Tomb Raider oyununda bile 60 FPS'i geçemiyorum. Ayrıca yer yer 50-45'lere FPS düşmekte. İnternetten darboğaz testi yaptım fakat herhangi bir darboğaz yaptığı gözükmemekte. Afterburner bilgilerimi atıyorum. Sorun nedir arkadaşlar termal macun mu değiştirilmesi gerek bilgisayarı alalı daha 1 sene bile olmadı. Virüs girmiş olabilir mi? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Dosya Ekleri

• ssad.png
    ssad.png
    528 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
12nm olanı mı yoksa 14nm olanı mı?

Sıcaklıklar normal ve ekran kartını tam verimlilikte kullanıyor. Büyük ihtimalle tüm ayarları ultraya aldınız ondan dolayı 60 FPS de kaldınız.

Evet bu sistemle çoğu oyunu ultrada oynayabileceğimi düşünüyorum özellikle 2015 yapımı bir oyunu. Ayrıca 60 fps sınırını geçememe sıkıntısını çözemedim oyun ayarlarında V-SYNC seçeneğini aç ya da kapat diye bir seçenek yok .
Sürücüler güncel mi?
Sürücüler en güncel sürümde.
1660 Super ile bende de FPS çok düşüyor bu oyunda dostum. Özellikle açık alanlara bakınca. Diğer oyunlarsda sıkıntı var mı?
Evet var AC Originsde de 45-50 fps arası alıyordum. Witcher 3de de aynı şekilde .
Arkadaşlar işlemci sıkıntılı diyorlar ryzen 5 3600 a yükseltsem sıkıntılar gider mi acaba ? Mesela ac origins oyunu da başlata tıkladıktan 10-15 saniye sonra açılıyor .

Son düzenleme:
Evet var AC Originsde de 45-50 fps arası alıyordum. Witcher 3de de aynı şekilde .
Arkadaşlar işlemci sıkıntılı diyorlar ryzen 5 3600 a yükseltsem sıkıntılar gider mi acaba ? Mesela ac origins oyunu da başlata tıkladıktan 10-15 saniye sonra açılıyor .
Abi eğer oyun HDD'de kuruluysa o da geç açılmasına sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı