AMD Ryzen 5 1600 60FPS geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 10
Evet bu sistemle çoğu oyunu ultrada oynayabileceğimi düşünüyorum özellikle 2015 yapımı bir oyunu. Ayrıca 60 fps sınırını geçememe sıkıntısını çözemedim oyun ayarlarında V-SYNC seçeneğini aç ya da kapat diye bir seçenek yok .

Sürücüler en güncel sürümde.

Evet var AC Originsde de 45-50 fps arası alıyordum. Witcher 3de de aynı şekilde .
Arkadaşlar işlemci sıkıntılı diyorlar ryzen 5 3600 a yükseltsem sıkıntılar gider mi acaba ? Mesela ac origins oyunu da başlata tıkladıktan 10-15 saniye sonra açılıyor .
Optimizasyon özürlü olan oyunların çoğu 2015 yapımı, yıl ile performansı kıyaslayamazsınız. İşlemcinde sorun yok, ekran kartını tam verimde kullanıyorsun zaten. Grafik ve Ekran ayarları bölümünün ekran görüntüsünü paylaşır mısın?

Doğrudur oyun HDD'de kurulu. Monitörüm 75hz destekliyordu 60 hz açıyormuş onu monitör ayarlarında 75 olarak ayarladım. Freesync için Nvidia ekran kartlarında g-sync desteği varmış onu açmayı denedim fakat monitörüm desteklemiyormuş.
Tomb Raiderda v-sync kapattım suan 90-100 arası fps alıyorum ancak originsde sıkıntı devam ediyor özellikle şehirde 40 fpsyi geçemiyorum.

Monitörüm AOC 2260WG5
Optimizasyon özürlü olan oyunların çoğu 2015 yapımı, yıl ile performansı kıyaslayamazsınız. İşlemcinde sorun yok, ekran kartını tam verimde kullanıyorsun zaten. Grafik ve Ekran ayarları bölümünün ekran görüntüsünü paylaşır mısın?
Hocam 2015 i örnek olarak verdim mesela witcher 3 de 2015 sağlam optimizasyonlu bir oyun ama onda da fps drop sıkıntım var. Ayrıca oyunun grafik ayarları ile de alakası yok bütün ayarları en düşüğe çektim hala fps 45-50lere düşüyor. Kendi sistemimle alakalı bir sıkıntı var her oyunda yapıyor aynısını çünkü. Gerçekten kafayı yemek üzereyim bunun tek çaresi işlemci yükseltmek midir ?
Arkadaşlar up yardımcı olabilicek yok mu
Grafik ve ekran ayarları dediğiniz yer tam olarak neresi anlayamadım
up

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı