AMD Ryzen 5 2400G Kasma ve Donma Sorunu

Noad

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Dün itibariyle sinerji.gen.tr'den sipariş verdiğim parçalar geldi ve montajını yaptım. Aşağıdaki linkten Windows 10 sürümünü indirip USB'den Windows 10'u kurdum. Windows 10'un desteğiyle bütün driverları kurdum. RAM ayarlarını 2933 MHz olarak ayarladım ve ekran kartına 2GB veri paylışımını BIOS üzerinden ayarladım. Son olarak chipsetin güncel versiyonunu indirdim.

Ve sıra geldi oyun performans testlerine. Kısıtılı zamandan dolayı çok fazla test yapamamakla birlikte, sadece wow ve LOL üzerinden giriş testi gerçekleştirdim. En düşük ayarlarda LOL için oyunun antereman moduna da FPS 10-15 ve çok fazla kasma var, aynı şekil de en düşük ayarlar da Wow'a giriş yaptığımda oyun çok fazla kasıyor. 8 senelik laptopum bile bu kadar kasmıyor öyle özetliyeyim durumu. Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunu tam olarak anlayamadım. Akşam işten sonra eve gittiğimde detaylı testlere bakacağım. Bu süre zarfında sizin de fikirlerinizi almak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Aşağıda parça listesini yazıyorum;
  • AMD Ryzen 5 2400G 3.60 Ghz 6MB AM4+ 14nm İşlemci
  • MSI B450M PRO-VDH Plus 1866mhz-3466mhz(OC) AM4 mATX
  • Kingston 8GB (2X4) HyperX Predator Siyah 3000mhz CL15 DDR4 Ram
  • Kingston 120GB A400 Okuma 500MB-Yazma 320MB SATA SSD
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
  • SilverStone 500W Strider Serisi 80+ Güç Kaynağı,
güncel

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı