AMD Ryzen 5 2600 75 derece

ardacarofficial

Hectopat
Yer
Zonguldak
Ben AMD Ryzen 5 2600 six Core işlemci kullanıyorum normalde sıcaklığı 50 55 derece arası gidip geliyor CS GO'yu açtığımda Ultra ayarlarda 62 65 arası ama Rust'ı Ultra'da açtığı zamanda işlemci sıcaklığı 75 çıkıyor sizce ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben r5 2600x stok fan kullanıyorum pubg oynarken oyunun 5. dakikalarında işlemci 75 derecenin üstüne çıkıyor. En fazla 77 dereceyi gördüm. 3 ayar ultra da diğerleri en düşükte. Bana sanki fazla geliyor yeni bir fan almayı düşünüyorum ama arkadaş normal deyince tereddüt ettim

Bende r5 2600 var 4.05 ghz de stress testinde stok soğutucu ile 81 dereceyi geçmedi yer yer 81.5 oldu ama hemen düştü hava akımı kasanızın kötü olabilir oda sıcaklığı 25 derece idi

Önemli bir bilgi 14 nm 1600 ise 2600 ile aynı soğutma değil 12nm olması gerek.

Dostum senin 55° üstü görmemen bir sorun olduğu anlamına gelmiyor. 75° fazla değil.
Stock soğutucusu 1600 ile aynı olması lazım.
Burada kasa hava akışı, oturduğun konum, oda sıcaklığı gibi bir çok etken mevcut. Hatta oyun ayarları bile etki eder. Kullandığınız ekran kartıda. Çünkü ekran kartı ne kadar güçlüyse işlemci o kadar zorlanın. Özetle arkadaşın sıcaklıkları normal.

Bende r5 2600 kullanıyorum. Stok soğutucuyla boşta 40-45 dereceleri, oyunlarda 70-75 arası görüyordum. Arctic freezer 34 duo esport taktım. Boşta 30-35 derece oluyor. Oyunlarda 50 dereceyi geçmedi. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı