Ryzen 5 2600 94 derece

hakan117

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. İşlemcim boşta 50-55 aralarında yan kapak açıkken AIDA stres testinde 86-88 kapalıyken 93-94 dereceleri görüyor. BIOS'da işlem voltajına baktığımda otoda 1.065V olarak gözüküyor. 3.4 GHz'de stok soğutucuyu kullanıyorum termal macununu henüz yeniledim MasterGel Pro kullandım fakat hala eskisinden bir farkı yok. Problemi yaşamış ya da çözüm önerisi olanlar yardım edebilirse çok mutlu olurum.

Kasanızın hava akışı ne durumda? Termal macunu çok fazla sürmüş olabilir misiniz? Onları bir kontrol edin derim.

Kasanızın hava akışı ne durumda? Termal macunu çok fazla sürmüş olabilir misiniz? Onları bir kontrol edin derim.
olabildiğince ince ve her yerine yayılmasına dikkat ettim kasamın şu an yan tarafı tamamen açık 1 adet egzoz fan üst tarafı ızgara önündede 3 adet fan var fakat hemen önünde cam var şu an bios ekranında 42 derece gösteriyor masaüstünde direk 50 yi buluyor
Stok fan olup CPB açtıysanız 12 nm olduğu için normal gibi. Kasanızın modeli nedir?
cpb açık değil biosumu sıfırladıktan sonra tekrar kapattım cpb açıkken bios ekranında vcore 1.275 civarı sıcaklık 42 idi şu an kapalı vcore 1.048 sıcaklık 44 masaüstüne geçince ortalama 50 yi buluyor xigamtek astro yanılmıyorsam şu an yan camı kaldırdım

Yeni konular

Geri
Yukarı