AMD Ryzen 5 2600 + GTX 1660 Ti

Kuzeyakk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yakın bir zamanda bilgisayar toplayacağım. Uzun süredir araştırıyorum ve yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Sonunda aklımda bu sistem oluştu:

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Anakart: MSI B450M Gaming Plus
Ekran Kartı: MSI Armor GTX 1660 Ti
Ram: CORSAIR Vengeance 2x8 16 GB 3000 MHz
SSD: SAMSUNG 860 EVO 500 GB
Güç Kaynağı: CORSAIR VS 550 ( 2018 )
Kasa: COOLER MASTER MasterBox 5 MSI Edition
Monitör: ACER VG240Y ( FHD, 75 Hz, IPS, 1 ms, HDMI, Free Sync )

Yukarıdaki tüm parçaları beğenerek seçtim ve içimde pek bir şüphe yok. Fakat daha önceden toplamak istediğim bilgisayarlara bakınca bariz hataları göremediğimi fark ettim. O yüzden siz değerli forum üyelerine danışmak istedim. Herkese şimdiden teşekkürler.

Anakartiniz 3466 MHz destekli. RAM'lerinizi 3200MHz tercih edin. Guc kaynağınızi da 650 80 Plus ya da 700W düşünebilirsiniz. İleri de sistem yükselttiğinizde 2. bir masraf cikarmamis olurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartiniz 3466 MHz destekli. RAM'lerinizi 3200MHz tercih edin. Guc kaynağınızi da 650 80 Plus ya da 700W düşünebilirsiniz. İleri de sistem yükselttiğinizde 2. bir masraf cikarmamis olurlar.
Ramleri 3000 MHz seçmemin sebebi işlemcimin en fazla 2933 MHz desteklemesiydi. R5 2600 ise gayet güçlü ve yeri geldiğinde RTX 2080 bile besleyebilen bir işlemci olduğundan işlemci yükseltmeyi de uzun bir süre düşünmüyorum. Güç kaynağı konusunda haklısınız ileride güçlü bir ekran kartına geçince yetmeyebilir. Corsair VS 650 ile değiştirsem daha iyi olur sanırım. İlginiz için teşekkürler.
Güzel bir sistem. Işlemciyi R5 3600 yaparsanız tadından yenmez.
R5 3600 düşündüm de bütçemi aşıyordu. Diğer parçalardan kısmak zorunda kalacaktım fakat tercih etmedim. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı