AMD Ryzen 5 2600 Isınma Sorunu

Azygos1

Hectopat
RX590 ekran kartı, Ryzen 5 2600 işlemci, MSI B450M PRO M2 anakart, 16 GB RAM mevcut. Sistemimde işlemci ile birlikte gelen stok soğutucu kullanmaktayım. Cooler Master Masterbox Lite 5 kasa mevcut, işlemci çabuk ısınıyor gibime geldi. Oyun oynarken 65-66 dereceleri görmekteyim, sizce stok soğutucusunu değiştirmeli miyim yoksa termal macunu mu yenileyeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yazın ortasın da 80 derece bile normal 85 ve üstünü test ederse ozaman problem. Zaten bilgisayar reset atar 85-90 aralığın da çok üst düzey sogutmanız yoksa yük bindircek oyunları 60-65 derece de oynatmasını beklemeyin.

75 derece gayet normal bir değer yük altında 80 e kadar sıkıntı olmaz
Dostum aynı işlemciye sahibim ve oyunda en yüksek 65 görüyorum. O soğutucuya o derece normal şartlarda alınmaz. Bir sıkıntı olduğu belli ki benden yüksek alıyor sıcaklıklarda. Yoksa ben de biliyorum 80'e kadar sıkıntı olmayacağını.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı