AMD Ryzen 5 2600 overclock önerisi

Evet bende onu kullanıyorum.

Hocam onu nereden başlatıyoruz.
Hocam Ryzen Master kurduktan sonra Basic View ekranında sağdaki gibi ayarları seçip start optimizing deyince biraz uzunca bir test yapıyor ve sonrasında test bitimi ayarları uyguladığınızda bir restart atıyor otomatik olarak ve sonrasında sisteminiz çıldığında Overclock gerçekleşmiş şekilde kullanıyorsunuz.

WhatsApp Image 2023-10-02 at 14.08.36.jpeg

Kullandığınız ekran kartını, monitör çözünürlüğünü, anakartınızı ve soğutucunuzu söyler misiniz?
hocam 1920x1080.

Hocam anakart da aynı işlemci de aynı :) OC dosyası sisteme özelmiş sanırım, şimdi farkettim. Benim ayarları paylaşıyorum.

CPU Ratio41.25
FCH Base Clock101.3750
Game BoostKesinlikle Disabled
CPU Core Voltage1.3V

Onu da denemiştim zamanında, ama stabil bir şey yaratamadım hocam.
Hocam konudan bir tık alakasız ama bu hatayı alıyorum ryzen master de sil yükle yaptım olmaya başladı sizce neden?
1696246219906.png

Hocam Ryzen Master kurduktan sonra Basic View ekranında sağdaki gibi ayarları seçip start optimizing deyince biraz uzunca bir test yapıyor ve sonrasında test bitimi ayarları uyguladığınızda bir restart atıyor otomatik olarak ve sonrasında sisteminiz çıldığında Overclock gerçekleşmiş şekilde kullanıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1964752
Hocam benim ryzen master böyle.
1696250990936.png

Precision Boost Overdrive seçin. Start optimizing derse eğer yapın ve Apply diyin üst kısımda. Bakın bakalım bir artış gözlemleyecek misiniz. Ama zaten OC yapmışsınız. Daha da fazla öteye gitmeniz için soğutma performansına dalan da yatırım yapmanız gerkeir.

Precision Boost Overdrive seçin. Start optimizing derse eğer yapın ve Apply diyin üst kısımda. Bakın bakalım bir artış gözlemleyecek misiniz. Ama zaten OC yapmışsınız. Daha da fazla öteye gitmeniz için soğutma performansına dalan da yatırım yapmanız gerkeir.
Maalesef o seçilmiyor sanırsam kendim yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı