AMD Ryzen 5 2600 soğutucu tavsiyesi

Kağıt üstündeki değerler her zaman etkili olmuyor. Soğutucuların performans testi videolarına göz atın. Ben önerdiğim soğutucuların normal kullanım için bile fazla olduklarını düşünüyorum. Hız aşırtma olmadığı için çok abartmanıza gerek yok.

Yok 75i geçmez hocam O.C yapmadığım için hiç geçmedi. Yapınca geçer mi bilemiyorum sizce peki almalı mıyım hani ilerde almam gerekir mi oldu da mesela O.C yapmak istedim?
Overclock için kesinlikle gerekli olur. Ancak ben overclock yapmıyorum, bu soğutucu bozulmadığı sürece, veya işlemci 75-80 dereceleri geçmeye başlamadığı sürece götürür beni.
Daha sistemi kurmadım ben de. Çok can sıkıcı, parçalar var ancak kullanamıyorsun.
X370 anakartı iade edip B-450M K alacağım. Sonra bir de monitör kalacak.

Overclock için kesinlikle gerekli olur. Ancak ben overclock yapmıyorum, bu soğutucu bozulmadığı sürece, veya işlemci 75-80 dereceleri geçmeye başlamadığı sürece götürür beni.
Daha sistemi kurmadım ben de. Çok can sıkıcı, parçalar var ancak kullanamıyorsun.
X370 anakartı iade edip B-450M K alacağım. Sonra bir de monitör kalacak.
Anladım peki hocam Overclock için tavsiye edebileceğiniz bir soğutucu öneriniz var mı?

Anladım peki hocam Overclock için tavsiye edebileceğiniz bir soğutucu öneriniz var mı?
Bu soğutucu işlerinden çok anlamam ama eğer çok overclock yapacaksan iyi bir sıvı soğutma şart. Ama gerek yok overclocka bence. Onun yerine Ryzen 5 3600 almak daha mantıklı geliyor bana.
Noctua güzel deniyor. En çok SteelSeries Arctis 34 E-sports soğutucu önerildiğini gördüm, f/p ürünü sanırım. Bakılabilir. İnternetten de araştırabilirsin, xxxx soğutucu nasıldır gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı