AMD Ryzen 5 2600 tabanlı PC toplama

Tavsiye ettiğiniz anakartlarda BIOS güncel oluyor mu acaba? Bu arayüzler hakkında çok bir bilgim yok da.
B450 anakart 2. nesil ile çıkan bir seridir yani herhangi bir BIOS güncellemesi olmadan 1. ve 2. nesil işlemciler ile uyumludur.

Gerçi attığım modellerde 3. nesil için gerekli BIOS güncellemesinin de yapılı gelmesi lazım 😀

B450 anakart 2. nesil ile çıkan bir seridir yani herhangi bir BIOS güncellemesi olmadan 1 ve 2. nesil işlemciler ile uyumludur.

Gerçi attığım modellerde 3. nesil için gerekli BIOS güncellemesinin de yapılı gelmesi lazım 😀

Vatan'dan almak yerine parçaları internetten söyleyip PC'yi kendim birleştirmeyi düşünüyorum da o yüzden soruyorum bu parçaları alıp sadece BIOS'dan RAM MHz'lerini yükseltmem yeterli olur anladığım kadarıyla :)

Vatan yerine PC'yi kendim birleştirmeyi düşünüyorum da o yüzden soruyorum bu parçaları alıp sadece BIOS'dan RAM MHz'lerini yükseltmem yeterli olur anladığım kadarıyla :)
Evet RAM MHz için XMP açman yeterli olacaktır.

Bir de kendin toplayacaksan bence Vatan'dan parça almayın. İnternetteki güvenilir sitelerde çoğu parçayı daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Evet RAM MHz için XMP açman yeterli olacaktır.

Bir de kendin toplayacaksan bence Vatan'dan parça almayın. İnternetteki güvenilir sitelerde çoğu parçayı daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Evet fiyatları karşılaştırdığım zaman daha ucuza geliyor. Bir de Adata XPG SSD 256GB Spectrix S40 RGB PCIe Gen3x4 M2 2280 AS40G-256GT-C | Adeks Store
XPG 8GB Spectrix D41 3200MHZ CL16 RGB DDR4 Kırmızı Ram - AX4U320038G16A-SR41 | Adeks Store
Bu parçalar gereksiz mi yoksa ideal mi? :)

RGB lazım diyorsan iyi ama tabi ki orada biraz da RGB için para ödüyorsun. Bence gereksiz ama çok RGB seviyorum fiyat farkı sorun değil dersen de alınır.

RGB lazım diyorsan iyi ama tabii ki orada biraz da RGB için para ödüyorsun. Bence gereksiz ama çok RGB seviyorum fiyat farkı sorun değil dersen de alınır.

Yani RGB'siz alsam fark görür müyüm RAM konusundan veya SSD konusunda yükseltme gibi. Birazcık RGB olayını seviyorum da :) o zaman M.2 SSD yerine 1 tane daha RAM aliyim en iyisi :)

RGB'siz alırsan performans olarak olumlu ya da olumsuz bir fark olmaz ama cebinden 100TL kadar daha az para çıkar 😀

Ya RGB'siz performanstan kastım aslında RGB'ye vericeğim parayla 3000 MHz yerine 3200 MHz alsam gibi demek istemiştim :) yoksa RGB'nin performansa etki etmediğini az buçuk biliyorum :):)
Litepower 550W hafif vasat bir güç kaynağı. Bu sebeple F/P olarak şunu önerebilirim,

Çok teşekkür ederim günlerdir düz siyah kablolu bir PSU arıyordum o kadar mutlu ettin ki beni anlatamam :)

Ya RGB'siz performanstan kastım aslında RGB'ye vericeğim parayla 3000 MHz yerine 3200 MHz alsam gibi demek istemiştim :) yoksa RGB'nin performansa etki etmediğini az buçuk biliyorum :):)
Mesela amaç render değilse o 240GB RGB M2 SSD fiyatına SATA 480GB SSD alınabilir.

RAM olarak zaten 3200MHz almışsın ve R5 2600 için de 3600MHz önermem. O yüzden orada artan para ile bir şey yapmanı öneremem. Sadece para tasarrufu olur.

Geri
Yukarı