AMD Ryzen 5 2600X ve MSI Armor RX580'li sistem toplama

Amiga

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Ulaştırma Hizmt. Uzman Yard.
Arkadaşlar şu sistemi topluyorum. Hepsini netten tek tek araştırdım en uygun fiyatları Vatan Bilgisayar'da buldum. 1-2 güne sipariş vereceğim. Sistemim yukarıdaki gibi olacak kısmetse. Parçalar birbiriyle uyumlu mudur? Fiyatı arttırmadan ne gibi değişiklik yapabilirim? Anakart+işlemci+ekran kartı uyumu sıkıntı çıkartır mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem toplamı: 5083 TL oluyor.

Şu anakartı öneririm, bende MORTAR modelini sipariş verdim heycanla bekliyorum ama bu black friday indirimleri yüzünden stok felan kalmadı.
Sisteminde herşey dengeli bir sorun olacağını sanmıyorum çok ilerde daha üst seviye bir ekran kartı alsan bile işlemcin üstesinden rahat gelecektir ama bence ilerde Ramleri 16 GB yap.

Sistemin şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Merhaba,
Anakartı Asus B450-Plus Prime AM4 Ryzen DDR4 Dvi Hdmi Usb3 Anakart ASUS
şuna çevirdim. Geri kalan her şey aynı. Ramleri ileride 16 yapacağım, şimdilik bütçem bu kadar diye 8 yapabildim. Ayrıca yukarıda bilgisayarı vatan'dan toplamıştım ama hafta sonu indirimleri bittiğinden dolayı çok fazla fiyat farkı çıktı. Bende Teknolojipazarı diye bir siteden aldım bir çok şeyi.
anakart: Asus B450-Plus Prime AM4 Ryzen DDR4 Dvi Hdmi Usb3 Anakart ASUS
ekran kartı: SAPPHIRE AMD 8GB RX 580 NITRO+ OC GDDR5 256 Bit 11265-01-20G 2xHDMI DVI 2xDP Ekran Kartı SAPPHIRE
kasa: AEROCOOL AE-V2X-RD750 750W Powerlı Penceresiz Midi Tower Siyah Kasa Kasa AEROCOOL
işlemci: Amd Ryzen 5 2600X 4.2 GHz 16MB AM4 95W İşlemci AMD

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı