AMD Ryzen 5 3500X vs Intel i5 10400F.

Bütçe
2000
Hocam Vatan ve Teknosa çalışanlari özelinde değilde genelde mağaza çalışanları bu işlerden hiç anlamıyor. AMD mi Intel mi sorusuna cevap vermek bence hiç mantıklı değil. Model model seri seri irdelemek lazım. Nasıl Ryzen 5 3600 3 ay önce F/P gözüküyorsa yada Ryzen 3 3100 şuan bunu kaybettiler. Şuan i3 10100F ve i5 10400F ele geçirdi F/P önderliğini. Şuan 10400F almanız çok çok daha mantıklı. 1 ay sonra fiyatlar değişir tekrar tartışılır ama şuan kesinlikle 10400F çok daha mantıklı.

Hocam Vatan ve Teknosa çalışanlari özelinde değilde genelde mağaza çalışanları bu işlerden hiç anlamıyor. AMD mi Intel mi sorusuna cevap vermek bence hiç mantıklı değil. Model model seri seri irdelemek lazım. Nasıl Ryzen 5 3600 3 ay önce F/P gözüküyorsa yada Ryzen 3 3100 şuan bunu kaybettiler. Şuan i3 10100F ve i5 10400F ele geçirdi F/P önderliğini. Şuan 10400F almanız çok çok daha mantıklı. 1 ay sonra fiyatlar değişir tekrar tartışılır ama şuan kesinlikle 10400F çok daha mantıklı.

Peki hocam 10400F bütçemin üstünde 10400F almaya çalışacağım ama alamazsam iki seçenek kalıyor 9400F ve 3500X overclock performansa çok etki eder mi?

Bahsettiğiniz kasayı almayı düşünüyorum. Ancak anakartın 2933MHz olması beni düşündürüyor. RAM'i çok etkiler mi?

Bahsettiğiniz kasayı almayı düşünüyorum. Ancak anakartın 2933MHz olması beni düşündürüyor. RAM'i çok etkiler mi?

RAM 2666MHz çalişir ancak yine de 3600'e yakın performans alirsıniz.

Bende yılardır kulandığım işlemci Intel Intel'in 8. nesil ve 5. nesil kulandım i3 pek memnun kalmadım oyun açısından daha önce oyun PC toplamamıştım sorduğum birkaç kişi oyun için AMD'yi önerdi. Vatan ve Teknosa çalışanları bende kendi deneyimlerim sonuçu %90 AMD alacağım.
Bence satış personellerine pek fazla güvenmeyin derim ki zaten bildiğim kadarıyla TeknoSa da toplama PC parçası zaten satılmıyor. Bir diğer konu ki bende satıcı olsam kesinlikle elimde hangi ürün kaldıysa onu satmak isterim ki günün sonunda orda çalışan personellerde prim alıyorlar. Bence konuyu bir kez daha gözden geçirim derim. Daha önceki konularda da söz etmişimdir arkadaşım da sırf fiyatı uygun diye 10400F yerine 3500X tercih etti ve çok acı bir tecrübe oldu onun için. 10400F dururken bence aksiyon aramayın. Intel bu işi yıllardır yapan bir firma diyeceğim ona da Intel fanı denecek ama sonuç bu. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı