AMD Ryzen 5 3600 CPU Core voltage ayarı

34lucifer28

Hectopat
Merhaba arkadaslar, AMD Ryzen 5 3600 islemci ve MSI B450 GAMING Plus kullaniyorum. Core performance Boost ayarimi disabled yaptim. A-XMP ayarimi hiz asirtma yaptim. Size sormak istedigim iki konu var. Birincisi, CPU Core voltage Auto'da 1.010V gosteriyor ve buna dokunmali miyim? Ikincisi CPU Speed 3.60 GHz gosteriyor bunu CPU ratiodan yukseltmeli miyim? Bu konulari hiç bilmeyen biriyim. Yanitlarsaniz sevinirim.

Overclocking bölümüne gel ve oradan expert modunu sec. CPU Ratio bölümünden vermek istediğin GHz gir. Ornek; 4.2 GHz için 42 yaz. Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost Overdrive'i disabled yap. CPU core voltageyi autodan override voltage yap. Altta çıkan auto yazan yere tıkla ve mesela 1.2V yaz. Sonra CPU featurese tıkla, AMD Cool'n'Quiet yazan yeri disabled yap. F10 de kayıt et.

Overclocking bölümüne gel ve oradan expert modunu sec. CPU Ratio bölümünden vermek istediğin GHz gir. Ornek; 4.2 GHz için 42 yaz. Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost Overdrive'i disabled yap. CPU core voltageyi autodan override voltage yap. Altta çıkan auto yazan yere tıkla ve mesela 1.2V yaz. Sonra CPU featurese tıkla, AMD Cool'n'Quiet yazan yeri disabled yap. F10 de kayıt et.
dediğinizi yaptım 40 derecelerdeydi discordu açar açmaz 75 oldu

Yeni konular

Geri
Yukarı