AMD Ryzen 5 3600 sistem için öneri

Ryzen 5 3600'lü bende sistem toplayacağım. Resimdekini almayı düşünüyorum. Tek takıldığım nokta GeIL ve Ranker markası. İyi mi kötü mü bilmiyorum.
IMG_20200319_205023.jpg

Ryzen 5 3600'lü bende sistem toplayacağım. Resimdekini almayı düşünüyorum. Tek takıldığım nokta GeIL ve Ranker markası. İyi mi kötü mü bilmiyorum.
Eki Görüntüle 517070

O markalar hakkında benimde pek bir bilgim yok. Ancak sistemi bana göre daha hesaplıya toplamışsın gibi görünüyor. Fakat ram konusu tehlikeye atmamak lazım. Bilindik bir marka sanırım daha güvenli olacaktır. Ancak yine de ön yargı ile yaklaşmadan önce kullanan arkadaşlar varsa eğer buraya yazarsa bizleri de bilgilendirmiş olurlar. Anakart tercihi konusunda ise bende halen karar veremedim. Elimde çok sınırlı bir bütçe kaldı. Ve eksiklerim anakart kasa powersupply. Üstelik ben ss d de kullanamadım daha sistemimde onu da biraz ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim. Konu hakkında tavsiyesi olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Ben de seninle aynı sistemi toplayacağım. Eğer işlemciyi stok fanla kullanacaksan altta bıraktığım gibi 4 fanlı iyi soğutmalı bir kasa alabilirsin. Anakart olarak ben de B-450 tercih ettim.
Lütfen şu kasaya iyi soğutmalı deme 😀
Bak markaya falan da bakmıyorum kasanın önü kapalı. Bahsettiğin 4 fan havayı nereden alacak ? Sadece boşa dönüp hoş görünecekler sonra kasam neden ısınıyor...
Eki Görüntüle 517070
Ranker marka olarak pek iyi değil ama kasa hava akışı olarak iyi bir kasa. Sıcaklık anlamında sorun yaratacağını sanmam.

RAM ise zaten 3 büyük üreticinin ürettiği bir şey. Belleğe OC yapma gibi bir derdin yoksa kolay kolay bozulan şeyler de değil. O konuda da için rahat olabilir.

Hepinize önerileriniz için teşekkür ederim. Kasa psu konusunda öneriye açığım halen. Anakart konusuna gelirsekte bu sadece bir soru böyle birşeyin çok mümkün olacağını zannetmiyorum ama yine de sizlere sorayım ileriye dönük bir anakart varmıdır acaba yani 3. Nesil amd taktık bunda sorun yok ileri de 4. Seri takmak için bu şekilde ileriye dönük bir anakart.

Aynı soket ile çıkarırlarsa, bir BIOS güncellemesi ile şu an bulunan B450 Anakartlar ile bir sorun yaşamazsın. Ama tabi B550 gibi Anakartlar da peşinden gelecektir.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

MSİ B450 Tomahawk Max ile MSİ B450M-A Pro Max arasında kaldım anakart olarak. Bütçe kısıtlı olduğu için tabi ister istemez direk B450M-A Pro Max’a kayıyor. Ancak eğer arasında çok bariz fark varsa şayet tabi ki biraz bütçeyi zorlayıp diğerini de alabilirim.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

MSİ B450 Tomahawk Max ile MSİ B450M-A Pro Max arasında kaldım anakart olarak. Bütçe kısıtlı olduğu için tabi ister istemez direk B450M-A Pro Max’a kayıyor. Ancak eğer arasında çok bariz fark varsa şayet tabi ki biraz bütçeyi zorlayıp diğerini de alabilirim.
B450M-A Pro Max al. Sanki Ryzen 5 1600, Ryzen 5 3600 karşılaştırıyorsun. Arasındaki farka değmez. Bütçene göre o Anakart isteğini gayet karşılar. Alıp geçebilirsin, ayrıca tamamen standart değil güzel bir anakart. F/P ikili R5 3600 ve o Anakart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı