AMD Ryzen 5 3600 undervolt yapıldığı halde HWiNFO'da farklı değerler görünüyor

Forcerecon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

AMD 3600 işlemcimde sıvı soğutma olmasına rağmen AIDA64 testlerinde 65 derece görüyorum. Aynı işlemciyi kullanan başka bir arkadaşım O.C. Yaptığı halde aynı değerleri alıyor. Bende durumu biraz araştırırken HWiNFO programında bir şey fark ettim. BIOS üzerinden 4.2GHz sabit 1.2v PBO Kapalı olduğu halde değişken değerler alıyorum. Resimde gördüğünüz gibi. Neden böyle bir durum oluşabilir?

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin çalışması için stok halde fabrikasyon çıkışlı ayarlanan adaptif voltaj diyebiliriz, sen override ile 1.2V veriyorsun. Orayı kale almana gerek yok.

Ayrıca işlemciye sabit voltaj göndermek istiyorsan, CPB'yi kapamam gerekir. CPB açık ise senin verdiğin voltajı max kabul eder, altına inebiliyor ise yük durumuna göre altına inebilir. üzerine çıkmaz..

İşlemcinin çalışması için stok halde fabrikasyon çıkışlı ayarlanan adaptif voltaj diyebiliriz, sen override ile 1.2V veriyorsun. Orayı kale almana gerek yok.
Peki işlemcimin AIDA64'te stabilite testinde sıvı soğutma ile 65-69 arası sıcaklık göstermesi normal mi?
Ayrıca işlemciye sabit voltaj göndermek istiyorsan, CPB'yi kapamam gerekir. CPB açık ise senin verdiğin voltajı max kabul eder, altına inebiliyor ise yük durumuna göre altına inebilir. üzerine çıkmaz..
CPB kapalı kullanıyorum.

Peki işlemcimin AIDA64'te stabilite testinde sıvı soğutma ile 65-69 arası sıcaklık göstermesi normal mi?

CPB kapalı kullanıyorum.
O zaman CPB ve PBo her ikisi de kapalı di mi ?

Sıcaklık değerleri bana normal gibi geldi, normal fan ile bu değerlerin 15 derece üzerine çıkıyor. Ki stres testinde çıktığı değerlere genelde normal kullanımda çıkmıyor sistem, çoğu zaman o kadar yük altında kalmıyor sistem.

Diğer bir secenek güç yönetiminden, performans ayarlarından tam performans ı secip değerlerin sabit olup olmadığını kontrol edebilirsiniz..

Geri
Yukarı