AMD Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 Sisteme PSU Tavsiyesi

Hesurge

Hectopat
AMD Ryzen 5 3600, B450 Tomahawk Max ve ASUS ROG Strix RTX 2060 sistemi topladım. Bu sisteme uygun PSU almam gerekiyor. Beni üzmesini istemiyorum, PSU seçiminde çok bilgim yok. Anakart ve ekran kartı için uygun olan hangisi? O yüzden önerebileceğiniz kaliteli 850 TL civarı bütceye uygun alabilirim. Benim bulduklarımdan hangisini almalıyım? Sebebini yazarsanız sevinirim, iyi Sosyal'ler.

XIGMATEK Shogun 750W 80+ Gold.
Kullanmış olduğum PSU. Tavsiye ederim. Bunu almak istemezseniz de, önerim bronz, silver, gold sertifikası bulunsun PSU’da

Ankartımız ve işlemcimiz aynı. FSP Hydro G 850 Serisi 80Plus Gold 850W Full Modüler Power Supply olanı kullanıyorum. Sistemime biraz fazla olsa da önceden elimde olduğundan kullanmak istedim. Çok kaliteli bir PSU. Sizin sisteme de 850W biraz fazla gelecektir fakat ileride sistem upgrade yaptığınızda PSU değişmeden kullanmak için ideal.

Merhaba,

Ekran kartınızın resmi sitesinde önerilen PSU 500W olarak geçmektedir.

Anakartınızın resmi sitesinde de uyumlu cihazlar kısmında PSU listesi detaylı paylaşılmış. Oradaki listede Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı var bunu tavsiye ederim.

Liste detayı
Söylediğiniz gibi Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold resmi sitesinde önerilmiş olduğundan bunu almak isterim fakat bana yeterli olur mu aynı fiyatta 850w 80+ Gold ürünler mevcut ileride upgrade yaptığımda değiştirmem gerekir mi?
Ankartımız ve işlemcimiz aynı. FSP Hydro G 850 Serisi 80Plus Gold 850W Full Modüler Power Supply olanı kullanıyorum. Sistemime biraz fazla olsa da önceden elimde olduğundan kullanmak istedim. Çok kaliteli bir PSU. Sizin sisteme de 850W biraz fazla gelecektir fakat ileride sistem upgrade yaptığınızda PSU değişmeden kullanmak için ideal.

FSP Hydro G 850 Serisi 80Plus Gold 850W Full Modüler 853 TL
Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-650FX) 819 TL

İkisinden birini alacağım ikiside iyi markalar olduğundan seçim yapmak zor oluyor hazır indirimdeyken hemen almak istiyorum

Bence listeye bakarak alın derim. Sonuçta firmanın test edip onay verdiği listedir diye düşünüyorum sorun çıkmaması açısından verimlilik açısından. İleride sistem güncellemesi yaparım derseniz tabi ki 850W olanları almak şimdiden ileriye yatırım yapmak iyi olur her zaman için.

Bence listeye bakarak alın derim. Sonuçta firmanın test edip onay verdiği listedir diye düşünüyorum sorun çıkmaması açısından verimlilik açısından. İleride sistem güncellemesi yaparım derseniz tabi ki 850W olanları almak şimdiden ileriye yatırım yapmak iyi olur her zaman için.

Bir kere alıp en azından uzun süre ileride bile kullanmak istiyorum, yoksa listeden önerdiğini almak mantıklı olan.

Buradan 5 yıl garantili olarak al.

Attiğın modellerin hepsi kalite olarak birbirine yakın modeller hiç birisi üzmez. Attığın linklerdeki satıcıların hepsi 2 yıl garanti veriyor dikkat et.
Evet 5 yıl garantili ama 750W 80+ Gold benim attığım 850W 80+ Gold.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı