AMD Ryzen 5 3600 vs Intel i5 10500

Aladdin Keykubad

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 2117u-Intel HD Graphics
Meslek
Hükümdar
Arkadaşlar, PC alacağım ama hangisi daha iyi karar veremedim.

AMD özellikleri:
AMD Ryzen 5 3600 6 Çekirdekli 12 iş parçacıklı 3,6 GHz (4,2 GHz maksimum frekans).

Intel özellikleri:
İşlemci soket tipi: 1200 İşlemci Çekirdek Sayısı: 6 işlemci Hızı: 3.10 GHz (Turbo Boost ile 4.50 GHz).

AMD daha iyi gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistemle mi geliyor? Öyle değilse ikisi yerine fiyatı uygun yakaladığınızda i5 10400F tercih edin. 1300-1400TL gibi fiyatlara bulunabiliyor. Hazır sistemse ve ikisinden biri şartsa R5 3600 derim.

Amazon'dan skyTech kanka

1600 dolar olanı alacağım

Amazon'dan skyTech kanka

1600 dolar olanı alacağım
Vergiyle 2400 küsür dolar oluyor hocam.

@Yiğit KAMURAY Arkadaşın Türkiye'de ikamet ettiğinden eminsiniz yani. :)

@Aladdin Keykubad Türkiye'den alıyorsanız +20.000TL gibi bir meblağ ile RTX 3070'li bir sistem alabiliyorsunuz.

Örneğin:

@Aladdin Keykubad Türkiye'den alıyorsanız +20.000TL gibi bir meblağ ile RTX 3070'li bir sistem alabiliyorsunuz.

Örneğin:

1600 dolar da fazla o sisteme hocam.

Vergiyle 2400 küsur dolar oluyor hocam.

Örneğin:

Turistik bir gezide almayı planlıyorum böylece vergiden düşüyordu galba :D
Türkiye'de olmayabilir arkadaş, Türkiye'de olsa bu paraya çok daha iyi sistemler bulunur çünkü.

Mesela hocam örnek verir misiniz? Ben bulamadımda

Turistik bir gezide almayı planlıyorum böylece vergiden düşüyordu galba :D

Mesela hocam örnek verir misiniz? Ben bulamadımda
Hocam o kadar çok var ki ben atsam sığmaz buraya, internete hazır sistem yazıp karşınıza çıkan sayfalara tıklayın. İtopya, gaming gen tr, sinerji, qp, teknogenetik, gamegaraj vs bunlar güvenilir sitelerdir. Sakın vatandır mediamarkt falan bu tarz yerlere bakmayın kazıklanırsınız. 20K bandına 3070 li sistem alırsınız, ha derdiniz illa 2060 lı sistem almaksa onu da 11-12 bin liraya bulursunuz bahsettiğin sitelerde.

Geri
Yukarı