AMD Ryzen 5 3600X RTX 2060 SUPER FPS sorunu

Necati Billor

Decapat
Yer
İzmir,Turkey
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemi belirteyim şöyle:
Anakart: AsRock B450M HDV R4.0
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı: GALAX RTX 2060 Super
Ram: XPG Gammix D10 C16 3200 MHz 2x8 GB
PSU: High Power 600W Bronz Eco 80+
SSD: ADATA SU630 480GB

PUBG'de bazı aralıklarla 1080P low ayarlarda iken 90-95 FPS'leri görüyor. İşlemci kullanımı ile Ekran Kartı kullanımı da birbirine yakın seyrediyor. Battlefield V'de CPU kullanımı %70 %80 iken GPU %35 40 arası oluyor. Ekran Kartıma MSI Afterburner ile OC yaptım. Oyunlarda 1875 MHz ile çalışıyor. Furmark ile test ettiğimde bir sorun görmedim. Ani FPS düşüp yükselmelerini anlayamıyorum. Nerede sorun var çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Co.

Çözüm önerisi bekliyorum da kimseden bir şey çıkmıyor.

En sıkıntılı sorunlardan birisi güçlü sistemin düşük FPS vermesi yani verdiğimiz cevaplardan başka nasıl bir çözüm olabilir hiçbir fikrim yok bir arkadasinda falan bilgisayar varsa parçaları değiştir mesela daha güçlü bir güç kaynağı koy senin ekran kartını farklı sisteme tak biraz deneme yanılma işi gibi.

@Recep Baltaş @Ali Güngör bi el atsanız hocam bir türlu çözemedim sorunu.
En sıkıntılı sorunlardan birisi güçlü sistemin düşük FPS vermesi yani verdiğimiz cevaplardan başka nasıl bir çözüm olabilir hiçbir fikrim yok bir arkadasinda falan bilgisayar varsa parçaları değiştir mesela daha güçlü bir güç kaynağı koy senin ekran kartını farklı sisteme tak biraz deneme yanılma işi gibi.
[/QUOTE]
Sorun çözülmüş değil. Ayrıca şunu eklemeyi unuttum bilgisayar ilk açılırken ve restart atarken ilk açılışlarda 15 sn kadar görüntü gelmiyor sonra geliyor ve pc kapandıktan sonra klavye ışığı yanmaya devam ediyor.
@Recep Baltaş hocam sizin bir fikriniz var mı bu konuda, ne yapılmalı ya da bir sorun yok ve biz sorun varmış gibi mi davranıyoruz arafta kaldık :)

Konuyu hortlatmak lazım sanırsam.

Son düzenleme:
Merhabalar aynı sorunu 2070 Super ve Amd ryzen5 3600 ile yaşıyorum şuan. Bire bir aynı sorunlar. Ve kesinlikle çözüm bulamıyorum. Siz bununla ilgili bir çözüm bulabildinizmi?
Hocam konuyla ilgili bir çözüm bulabildiysen lütfen bana ulaşma sansın varmı. Bu sorun canımı çok fazla sıkıyor.

Son düzenleme:
Merhabalar aynı sorunu 2070 Super ve Amd ryzen5 3600 ile yaşıyorum şuan. Bire bir aynı sorunlar. Ve kesinlikle çözüm bulamıyorum. Siz bununla ilgili bir çözüm bulabildinizmi?
Hocam konuyla ilgili bir çözüm bulabildiysen lütfen bana ulaşma sansın varmı. Bu sorun canımı çok fazla sıkıyor.
Bende takipteyim. Çözüm olursa lütfen bilgilendirme yapın.

Anakart değişimi yaptım. B450 Tomahawk aldım. Ama hala ağız tadıyla oynayamıyorum. Kalabalık da 80 90 FPS'e düşüyor PUBG'de. 120 130 FPS olması lazımken. AMD işlemci ve anakartı satıp Intel'e geçmeyi düşünüyorum artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı