AMD Ryzen 5 3600X RTX 2060 SUPER FPS sorunu

Necati Billor

Decapat
Yer
İzmir,Turkey
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemi belirteyim şöyle:
Anakart: AsRock B450M HDV R4.0
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Ekran Kartı: GALAX RTX 2060 Super
Ram: XPG Gammix D10 C16 3200 MHz 2x8 GB
PSU: High Power 600W Bronz Eco 80+
SSD: ADATA SU630 480GB

PUBG'de bazı aralıklarla 1080P low ayarlarda iken 90-95 FPS'leri görüyor. İşlemci kullanımı ile Ekran Kartı kullanımı da birbirine yakın seyrediyor. Battlefield V'de CPU kullanımı %70 %80 iken GPU %35 40 arası oluyor. Ekran Kartıma MSI Afterburner ile OC yaptım. Oyunlarda 1875 MHz ile çalışıyor. Furmark ile test ettiğimde bir sorun görmedim. Ani FPS düşüp yükselmelerini anlayamıyorum. Nerede sorun var çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafiği yükseltip dener misiniz?
Denedim. Grafik zaten tamamen low ayarlarda değil. Bir kaçı ultra kalanı low'da. Tamamen ultra yaptığımda FPS düşüyor ki GPU yine %85 civarı kullanıyor. FPS pek tatmin edici gelmedi bana Battlefield V'de aynı 2 3 ayar harici low ayarlarda 100-120 FPS alıyor anlayamadım.

Darboğaz olacağını düşünmüyorum o işlemci ile. BF5 işlemciye çok yük bindiren bir oyun başka oyunda denediniz mi?
CS GO'da denedim 200 FPS civarı, PUBG oynuyorum aktif olarak. İzlediğim videolarda ve testlerde benim kadar düşük FPS alan görmedim. Paraşütle ineceğim esnada şehirlerde anlık 90 FPS falan oluyor. Boş olsa da etrafım 100 FPS'e düştüğü oluyor. Anlayamadım bir türlü.

CS GO'da denedim 200 FPS civarı, PUBG oynuyorum aktif olarak. İzlediğim videolarda ve testlerde benim kadar düşük FPS alan görmedim. Paraşütle ineceğim esnada şehirlerde anlık 90 FPS falan oluyor. Boş olsa da etrafım 100 FPS'e düştüğü oluyor. Anlayamadım bir türlü.

Grafik sürücü sürüm numarası kaç?

442.50 sürümü.

BIOS güncel mi? İşlemci ocli mi? Ekran kartı driverını silip tekrar yükleyin. NVIDIA denetim masasındaki ayarları fabrika ayarlarına döndürün. Ayrıca Afterburner'da CPU GPU RAM kullanımına ve sıcaklıklara bakın. Sorun devam ediyor ise temiz bir format atmadan önce, Afterburner ile oyun içi ekran görüntüleri paylaşın.

Geri
Yukarı