AMD Ryzen 5 3600X vs Intel Core i5 9600K CS:GO performansı

İki işlemciye de OC yapıldığı zaman 9600K önde. 9600k'yı da stok kullanmak pek mantıklı değil zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS için 9600K daha yüksek FPS verir fakat ciddi bir fark yok arada. Soğutma ve pahalı anakart masrafı değer mi derseniz; bence hayır.

OC için anakart, soğutucu falan derken 3700X ve B450 alınır o paraya. Güç tüketimi konusunu açmıyorum bile. %70 ila %90'a kadar daha fazla güç tüketiyor aynı oyunda, aynı sahnelerde 9600K 5 GHz'te iken. Verdiği ise oyun performansına gram bile etki etmeyecek fazladan birkaç FPS. Kesinlikle değmez.

İki işlemci de güçlü fazla abarttınız, ikisini de alabilirsin ikiside üzmez seni; zaten hemen hemen yakın işlemciler.
Ben senin yerinde olsam 9600KF' 1471 liraya alıp, yanında Thermaltake Ux200' le hız aşırtarak kullanırdım.

ya harbiden abartı yaa 2600x' e düştüm
CS:GO için bunlara bile hiç gerek yok İ3 9100F alman bile fazlasıyla yeterli ki fiyatı da çok ucuz yada 9400F.
Bi not da geçeyim zaten İndirimler başlayacak 9100F, 9400F ve eski Ryzen 5 ler 7 lerde indirime girer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı