AMD Ryzen 5 5600X CPU-Z benchmark sonuçları

GameOv3R

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç ayarda işlemcimi test etmek istedim bu sonuçlar normal mi teşekkür ederim. Aynı işlemciye sahip olanlar da konuya testi yapıp paylaşırlarsa sevinirim.

Test 1: İşlemci Frekansı: 4.7Ghz Voltage:Auto PBO:Off

cpuz1.png

Test 2: İşlemci frekansı:Auto PBO:OFF CBP:ON Voltage:Auto

pbo off cpb on auto.png

Test 3 : İşlemci frekansı: 4.4Ghz PBO:Off Voltage:Auto

4.4Ghz Pbo Off.png

Bu testler düzgün sonuç vermesi adına Windows güvenli mod da yapılmıştır.

Merhaba, birkaç ayarda işlemcimi test etmek istedim bu sonuçlar normal mi teşekkür ederim. Aynı işlemciye sahip olanlar da konuya testi yapıp paylaşırlarsa sevinirim.

Test 1: İşlemci Frekansı: 4.7Ghz Voltage:Auto PBO:Off

Eki Görüntüle 1292030

Test 2: İşlemci frekansı:Auto PBO:OFF CBP:ON Voltage:Auto

Eki Görüntüle 1292031

Test 3 : İşlemci frekansı: 4.4Ghz PBO:Off Voltage:Auto

Eki Görüntüle 1292032
Bu testler düzgün sonuç vermesi adına Windows güvenli mod da yapılmıştır.
Anakart: Asus ROG STRIX B450-F Gaming
Soğutucu: Xigmatek Windpower WP 1264
RAM: Crucial Ballistix 8GB 3600Mhz
PBO + Curve Optimizer OC

Hiçbir şekilde OC yapmadığım halde CPU-Z Single 645-6 çıkıyor. Multi 4800-900 arası.

a.jpg

Tuhaf :) Bugün ReviOS Windows 11 sürümünü kurmuştum. Az önce senin için PBO + Curve Optimizer OC yapıp sonuç paylaşmak için BIOS'da ayarları yaptım. Sonra geri aldım ve Windows açtım. Şimdi her şey default olarak test yaptım ve CPU-Z'de Multicore'un arttığını gördüm. Windows 10 kullanırken daha önce dediğim gibi, default ayarlar ile 4800-4900 skor çıkıyordu. Şimdi durum bu şekilde;

b.jpg

Son düzenleme:
Anakart: Asus ROG STRIX B450-F Gaming
Soğutucu: Xigmatek Windpower WP 1264
RAM: Crucial Ballistix 8GB 3600Mhz
PBO + Curve Optimizer OC

Hiçbir şekilde OC yapmadığım halde CPU-Z Single 645-6 çıkıyor. Multi 4800-900 arası.

Eki Görüntüle 1292051

Tuhaf :) Bugün ReviOS Windows 11 sürümünü kurmuştum. Az önce senin için PBO + Curve Optimizer OC yapıp sonuç paylaşmak için BIOS'da ayarları yaptım. Sonra geri aldım ve Windows açtım. Şimdi her şey default olarak test yaptım ve CPU-Z'de Multicore'un arttığını gördüm. Windows 10 kullanırken daha önce dediğim gibi, default ayarlar ile 4800-4900 skor çıkıyordu. Şimdi durum bu şekilde;

Eki Görüntüle 1292052
Tekli çekirdek de güzel sonuç alıyorsun curve optimizer nedir acaba?
Ayrıca frekansı ve voltajı söylememişsin otomatikdemi onlar.
Bu testleri güvenli mod da mı yaptınız ?

Son düzenleme:
Tekli çekirdek de güzel sonuç alıyorsun curve optimizer nedir acaba?
Ayrıca frekansı ve voltajı söylememişsin otomatikdemi onlar.
Bu testleri güvenli mod da mı yaptınız ?

Voltaj: Auto.
Frekans dinamik. PBO on +200Mhz + Curve optimizer yaptım. Yani işlemci boost olurken default'a göre +200Mhz daha fazla oluyor. Cpu clock 4850Mhz çıkıyor.

Curve optimizer; kısacası PBO yaptığın kısımda bi tık daha ince ayar yapmanı sağlıyor. Her bir çekirdek için frekans ayarı yapabiliyorsun. Ya da toplu olarak tüm çekirdeklere. Ben All core için yaptım. Ben de AMD OC konusunu bilmiyordum. Ekran kartım kötü olduğu için CS:GO'da biraz daha yüksek FPS almak için araştırmıştım. Açıkcası masa üstünde programlar aracılığı ile test yaptığım zaman performans farkı oluyor, ama CS:GO'da 5 FPS fark oldu :p Ben de gerek yok dedim ve default olarak kullanıyorum. Belki hikayeli oyunlarda fark olabilir. Bu arada ilk test güvenli mod ile, ama zaten Windows üzerinde de öyle bi skor çıkıyor. 2. test Windows.

Geri
Yukarı