Çözüldü 5600X CPU-Z skoru düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
4.6 GHz ve 1.27v sabit değerlerde kullanıyorum. İşlemciyi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve bugün ilk defa CPU-Z skorlarının düştüğünü fark etttim. En son 1 ay önce ölçtüğümde bu frekans ve voltaj değerlerinde 625 Single ve 4980 multi Core skorları alıyordum. Fakat şu an 590-600 arası Single ve 4850 civarı multi Core skoru alıyorum. Bu değerlerdeki düşüş oyunlara da yansımış durumda. İşlemcinin verimi kullandıkça düşüyor mu yoksa bunun bir çözümü var mıdır?

Çözüldü: Radeon ReLive hizmetinden son 15 saniye anında klip ayarı ve masaüstü kaydedici seçenekleri açıktı. Bunu kapatınca tekrardan normal değerler almaya başladım. Bu seçenekleri kapatmadan önce görev yöneticisinde "Radeon Host Service" adlı bir uygulama %2-3 arası bir CPU kullanımı yapıyordu.

Son düzenleme:
Değerleriniz yaz ayları için gayet normal. Bahsettiğiniz skorlar oyuna etki edecek skorlar değil. İşlemciniz ekran kartını besleyebilecek seviyede olduğu için performans farklılıkları hissedilir olmayacaktır.

Odada sıcak bir kahve bile içsen fark eder, yaz aylarındayız 🙂

Sistemi temizleyin ve iyi bir hava akışı sağlayın.

Bu arada paylaştığınız skorlar çok doğal, bazen hafifte olsa + ve - puan alabilir sistemlerimiz çünkü çalışan program ya da bir güncelleme bile buna etki edebilir.
Hocam sorunu çözdüm. Radeon ReLive hizmetinden son 15 saniye anında klip ayarı ve masaüstü kaydedici seçenekleri açıktı. Bunu kapatınca tekrardan normal değerler almaya başladım. Bu seçenekleri kapatmadan önce görev yöneticisinde "Radeon Host Service" adlı bir uygulama %2-3 arası bir CPU kullanımı yapıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı