AMD Ryzen 5 5600X + Gigabyte B450M S2H uyumlu mu?

Kara Elf

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar, internette AMD Ryzen 5 5600X + Gigabyte B450M S2H hız aşırtma yapılmayacağını anakartın bunu desteklemediği çipin yanacağından bahsetmişler. Benim bilgisayar hakkında pek bilgim yok anlatılanlara katılanlar var yanlış bilgi veriyorsun diyen de çok. Kafam karıştı, sizin fikriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey yok hocam. Güncel BIOS ile 5600X kullanabilirsiniz. OC ile de fazla voltaj verilmediği takdirde sıkıntı olmaz. Kullanabilirsiniz.

Benim şahsi düşüncem o işlemci için o anakart çok düşük kalite kalıyor. Öte yandan OC için zayıf bir kart ama kimse tutup yanar demez. O anakart ucuz olduğundan çok tutuldu ama ucuz etin yahnisi de ona göre olacaktır. Kötü değil ama en azından o işlemci ile kullanılmamalı.

internette AMD Ryzen 5 5600X + Gigabyte B450M S2H hız aşırtma yapılmayacağını anakartın bunu desteklemediği çipin yanacağından bahsetmişler.

Sağlam güldüm şuna, kim uydurduysa artık. :D

BIOS'u güncellersen uyumlu çalışırlar. Onun için eski nesil bir işlemciye ihtiyacın var.

OC yapacaksanız o kart yetesiz kalacaktır. Ama ben stok değerde kullanayım, oyunuma girim filmim izleyeyim derseniz bir sıkıntı olacakğını düşünmüyorum. Kasa soğutmanda iyiyse mosfetlere binen ısınma sorununda olmaz.

Ben dediğiniz ikiliyi sorunsuz kullanıyorum. Şu ana kadar yeni anakart gerektirecek bir durum olmadı.
Öyle bir şey yok hocam. Güncel BIOS ile 5600X kullanabilirsiniz. OC ile de fazla voltaj verilmediği takdirde sıkıntı olmaz. Kullanabilirsiniz.
Hocam mesela hafif OC yapsam sıkıntı oluyor mu yoksa hiç ellememem gerekiyor. OC hakkında bilgim yok sistemi toplu aldık anakartı değiştirmeyi unutmuşuz firmayı aradım değiştirmeyeceğini söyledi o yüzden biraz morel kaybım var ileride bir sıkıntı olur diye.

O
Hocam mesela hafif OC yapsam sıkıntı oluyor mu yoksa hiç ellememem gerekiyor. OC hakkında bilgim yok sistemi toplu aldık anakartı değiştirmeyi unutmuşuz firmayı aradım değiştirmeyeceğini söyledi o yüzden biraz morel kaybım var ileride bir sıkıntı olur diye.
Olmaz hocam. CPB açık da kullanabilirsiniz. Kendisi otomatik olarak ayarlar. Kule tipi soğutucu da alabilirsiniz. Bu ikili kullanılmaz ve yanar diye bir şey yok. Güle güle kullanın.

Geri
Yukarı