AMD Ryzen 5500 ve GTX 1070 Uyumu

tufan16

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle halihazırda kullandığım bilgisayarımdaki parçalar şu şekilde;
GTX 750 Ti ekran kartı.
AMD FX 8300
8 GB RAM (DDR3)
Güç kaynağı 600W

Anakart modelim tam olarak hatırlamıyorum ancak DDR3 destekli bir anakart.

Sistemimi daha güncel ve yeni oyunları oynamak için güncellemek istiyorum.
Aklımdaki parçalar
GTX 1070
AMD Ryzen 5500
32 GB RAM DDR4
B450M K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

Bu şekilde ek yapmak istiyorum kullandığım güç kaynağı yeterli midir, darboğaz yaşar mıyım F/P olarak sizce uygun mudur ve kasamdaki eski fanlar yeterli olur mu bu sistem icin, bu konularda çok bilgim olmadığı için sizden sisteme takviye yapacağım ek parça tavsiyeleriniz varsa önerebilir misiniz? Çok uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 750 Ti ekran kartı.
AMD FX 8300.
8 GB RAM (DDR3)
Güç kaynağı 600W.

Aklımdaki parçalar.
GTX 1070.
AMD Ryzen 5500.
32 GB RAM DDR4.
B450M K AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.

Bu şekilde ek yapmak istiyorum kullandığım güç kaynağı yeterli midir, darboğaz yaşar mıyım F/P olarak sizce uygun mudur ve kasamdaki eski fanlar yeterli olur mu bu sistem icin, bu konularda çok bilgim olmadığı için sizden sisteme takviye yapacağım ek parça tavsiyeleriniz varsa önerebilir misiniz? Çok uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim.

Bütçeniz ne kadardır hocam.

GTX 750 Ti ekran kartı.
AMD FX 8300
8 GB RAM (DDR3)
Güç kaynağı 600W

Aklımdaki parçalar
GTX 1070
AMD Ryzen 5500
32 GB RAM DDR4
B450M K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

600w bu sisteme yetersiz gelir hocam. Performans alırsın ama bazen sınırına zorlayabilir önerim 700w ve üstü olur. Onun haricinde sistem gayet iyi ama 32 GB Ram almak yerine ekran kartını yükseltmeyi düşünür müsün? Bence daha mantıklı.

600W bu sisteme yetersiz gelir hocam. Performans alırsın ama bazen sınırına zorlayabilir önerim 700W ve üstü olur. Onun haricinde sistem gayet iyi ama 32 GB RAM almak yerine ekran kartını yükseltmeyi düşünür müsün? Bence daha mantıklı.

RX 6600 ve i3 13100F 16 GB RAM için 650W yeterli olur mu?

600w bu sisteme yetersiz gelir hocam. Performans alırsın ama bazen sınırına zorlayabilir önerim 700w ve üstü olur. Onun haricinde sistem gayet iyi ama 32 GB Ram almak yerine ekran kartını yükseltmeyi düşünür müsün? Bence daha mantıklı.
Bir diğer seçeneğim rx6600 var hocam ikisinden birini düşünüyorum ancak gtx 1070 uygun fiyata az kullanılmış bir tanıdığımdan alıyorum o yüzden 1070 seçtim. Birde 600 w için bazı yerlerde yeterli olabileceğini gördüm siz yetersiz gelir mi diyorsunuz :(

Bir diğer seçeneğim RX6600 var hocam ikisinden birini düşünüyorum ancak GTX 1070 uygun fiyata az kullanılmış bir tanıdığımdan alıyorum o yüzden 1070 seçtim. Bir de 600W için bazı yerlerde yeterli olabileceğini gördüm siz yetersiz gelir mi diyorsunuz :(

Hocam yeterli olur çalıştırır ama tam yükte bazen zorlama olabilir veya tam performans alamayabilirsin. Ucu ucuna yetiyor ama sanırsam. Baktım şimdi biraz aşırı sorun yaşatmaz gibi duruyor ama ben riske atmak istemezdim sistemimi. Ne kadar zararı olur bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı