AMD Ryzen 5600X vs i7 10700KF

Sizce hangisi? Bana soracak olursanız kesinlikle i7 10700KF. Yani yıl olmuş 2021, 6/12'lik bir işlemciye 3000TL vermek mantıklı gelmiyor. i7 10700KF hem daha çok FPS veriyor hem de 8/16. Render, edit,y ayın vb. işler için kesinlikle i7 10700KF. Oyun performansı da daha iyi. Acaba neden sosyalde Ryzen 5 5600X öneriyorlar?

Ryzen 5 5600X vs i7 10700K

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun performansı daha iyiyi nerden çıkardınız?

6'dan fazla çekirdeğin kullanıldığı çok az aplikasyon var eğer kullanacaksanız 8 çekirdeği birden daha mantıklı ama tek çekirdek performansı daha iyi

5600X oyun performansı daha iyi. Ayrıca 2400TL civarına kadar da düşmüştü 1-2 ay önce.
Hocam bilip bilmeden yorum yapmayın isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
i7 10700KF modeli daha iyi performans veriyor. Üstelik çoklu çekirdek işlemlerinde daha avantajlı, overclock potansiyeli de daha iyi.
Arkadaşın sorusunu yanıtlayayım şöyle ki 5600x işlemcisi B450 Tomahawk anakartı ile bile sorunsuz kullanılabilirken i7 10700KF için bir Z490 gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu da daha fazla masraf çıkarıyor performansta çok bir fark olmadığı için. Bu yüzden 5600x öneriliyor.

Eğer güç tüketimi umrunda değil ise 10700K al fakat yeni nesillerle uyumlu olmayan anakarta verecek ilave paranın da olması lazım. Sıcaklık için ekstradan soğutucu lazım ki daha iyi performans ve uzun ömür için. Yani 10700K alacaksan cebine kıyman lazım.

Arkadaşlar bilerek yorum yapıyorum illa video isterseniz bulayım. Ondan kolay şey mi var? Ayrıca attığım linkteki 10700k, kf de değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar bilerek yorum yapıyorum illa video isterseniz bulayım. Ondan kolay şey mi var? Ayrıca attığım linkteki 10700k, kf de değil.

Ahaha 4.7 GHz OC yapılmış videoyu bul at ne güzel ya🤣 Ona rağmen hemen hemen aynı FPS'yi vermeleri ayrı bir komik :D K ile KF modelinde performans farkı yok. Onu bile bilmiyorsun daha.

Geri
Yukarı