AMD Ryzen 7 2700x kendi soğutması ile overclock yapılır mı?

Maveraünnehir

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık 1 hafta önce topladığım sistemde AMD Ryzen 7 2700x kullandım. AMD Ryzen 7 2700x'in stok soğutmasını kullanıyorum, ayrıca bir soğutucu almadım. Overclock yapılmışken yaklaşık 39 derecede çalışıyor. Durum bu iken Ryzen 7 2700x'in stok soğutucusu ile overclock yapsam yeterli olur mu? Sisteme zarar gelir mi?

Sistem:
MSI B450 GAMING PLUS
AMD Ryzen 7 2700x
MSI 2060 Ventus 6GB
Crucial 2x8 3000 MHz
Crucial 240 GB SSD
Western Digital 1TB HDD
Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS kısmından sadece "game mode" u açtım. 4.3Ghz oldu. onun dışında bir şey yapmadım.
Game mod yeterli ve sağlıklı sistemi optimize bir şekilde overclock ediyor haricinde manuel bir dokunuş yapmanıza gerek yoksa yapmayın derim. Bende ara sıra Game mod'dan overclock ediyorum. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
BIOS kısmından sadece "game mode" u açtım. 4.3Ghz oldu. onun dışında bir şey yapmadım.
Game mod yeterli ve sağlıklı sistemi optimize bir şekilde overclock ediyor haricinde manuel bir dokunuş yapmanıza gerek yoksa yapmayın derim. Bende ara sıra Game mod'dan overclock ediyorum. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı