AMD Ryzen 7 3700X 4.3 GHz Cinebench R15 Testi

Testi stok soğutucu olan Wraith Prism ile gerçekleştirdim. İşlemci 126W civarı güç çekti test esnasında. Sıcaklıklar 80 dereceye yakındı. Scythe Ninja 4'ün AM4 kiti gelene kadar bununla devam 🙂.

İşlemci frekansı ve voltajı:

1.png

Bellek frekansı ve gecikme değerleri:

2.png

Cinebench R15 tekli ve çoklu çekirdek testi:

3700x.png

Son düzenleme:
@actanonverba Şimdi baktım da gerçekten öyleymiş. Bravo AMD 😁. Tekli çekirdek tarafındaki gelişme de göz yaşartıyor. 8700K'nın stok tek çekirdek performansı bu.

@Silinen üye Soğutucu 3000 RPM'e ulaştı bu sırada. Cidden parmak keser bu devir 🙂.

Son düzenleme:
@Mithat Berhan Güzel durması ayrı tabii. Performansına da diyecek söz yok aslında. Scythe Ninja 4 ise bundan kat be kat iyi. O sebeple daha da zorlamıyorum.

@Shimada Sensei Çok dedin 😀. 4.5 GHz görmez bana kalırsa. 4.4 GHz bile çıkamayabilir.

@Pati Fetisisti Arkadaşın da dediği gibi MSI B450M Gaming Plus.

@nesrager Aslında Ryzen 5 3600 alacaktım. 3700X cidden uyguna geldi. Test esnasında anakartın mosfetleri ısınmadı bile. Anakart cidden çok sağlam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı