AMD Ryzen 7 3700X 4.3 GHz Cinebench R15 Testi

Testi stok soğutucu olan Wraith Prism ile gerçekleştirdim. İşlemci 126W civarı güç çekti test esnasında. Sıcaklıklar 80 dereceye yakındı. Scythe Ninja 4'ün AM4 kiti gelene kadar bununla devam 🙂.

İşlemci frekansı ve voltajı:

1.png

Bellek frekansı ve gecikme değerleri:

2.png

Cinebench R15 tekli ve çoklu çekirdek testi:

3700x.png

Son düzenleme:
@myasins AM4 kiti için Scythe desteğe yazdım ancak geri dönüş yapmadılar henüz. Şu an Wraith Prism kullanıyorum. İşlemcin nedir?

AMD'nin yeni işlemcileri gerçekten çok az güç tüketiyor ve tek çekirdekte çok daha iyiler. Ben 2600X kullanıyorum 4.25'e çıkaracağım diye ne voltajlar verdim, başaramadım. Şu an 4.225'te 1.44 voltajda stabil.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 8350 5.0 GHZ'a çıkıyordu
8350 o hiza çıksa ne olur, berbat tek çekirdek performansları var mimariden dolayi. Ryzen işlemciler ciddi manada çok iyi durumda. AMD'nin kendisi bile bu kadar iyi işlemci yaptığına inanamiyordur.

@myasins AM4 kiti için Scythe desteğe yazdım ancak geri dönüş yapmadılar henüz. Şu an Wraith Prism kullanıyorum. İşlemcin nedir?
hocam ben 3600 ve 3700x arasındayım .Ya şu 11.11 de alıcam yada black fridayde bu iki günü bekliyorum.3600 şu an 1350 tl , 3700x ise 2250 tl arada 900 tl fark var yanlız , 3600 alırsam asla stock fanıyla kullanmam çünkü gerçekten çok zayıf bir soğutucu , 3600 e fsp windale 6 soğutucu almayı düşünüyorum , oda 300 tl , yani iki işlemci arasındaki fark 600 tl ye düşüyor değermi bilmiyorum.3700x in içinde gelen soğutucu benim için gayet yeterli , aynı soğutucu 3600 ilede gelseydi kararım 3600 olurdu.Bakalım indirimler bir gelsin bütceyi ayarlayabilirsem 600 tl fark verip 3700x almak çok kışkırtıcı.
Bu arada anakart olarak msi b450 a-pro max almayı düşünüyorum ama msi b450 lerde boot gecikmesi var diyorlar sizde durum nedir ? Ayar falan varmış sanırım deneyebildinizmi ?

@myasins 3700X'in fiyatı 2000 TL altına düşerse al bence. Stock soğutucusu gayet yeterli. BF1'de 64 kişilik serverlarda işlemciye acayip yük biniyor ve 60'lı derecelerde takılıyor işlemci stok fanla. Hatta overclocklu kullanıyorum, all core 4.325 GHz'de çalıştırıyorum işlemciyi. Biraz işlemciye overclock, biraz RAM'e overclock derken eski işlemcim olan 8700K'nın 5 GHz'deki oyun performansına ulaştım, özellikle RAM'ler bu konuda ciddi anlamda yardımcı oluyor.

@myasins 3700X'in fiyatı 2000 TL altına düşerse al bence. Stock soğutucusu gayet yeterli. BF1'de 64 kişilik serverlarda işlemciye acayip yük biniyor ve 60'lı derecelerde takılıyor işlemci stok fanla. Hatta overclocklu kullanıyorum, all core 4.325 GHz'de çalıştırıyorum işlemciyi. Biraz işlemciye overclock, biraz RAM'e overclock derken eski işlemcim olan 8700K'nın 5 GHz'deki oyun performansına ulaştım, özellikle RAM'ler bu konuda ciddi anlamda yardımcı oluyor.
RAM'lerin modeli nedir acaba, şu an OC'lu kaçta kullanıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@myasins Biri Avexir'in giriş seviye 2400 MHz CL17 RAM'i, diğeri Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz CL16 modeli. Şu an 3600 MHz'de, 18-22-22-42-65-580 gecikmelerinde, 1.35V ile kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı