AMD Ryzen 7 3700X delid işlemi yapılır mı?

Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayarımı 2021'in eylül ayında aldım. Bilgisayarın tozunu hava kompresörüm olmadığı için elektrik süpürgesiyle defalarca almışlığım var. Ancak son zamanlarda aşırı ısınma yapıyor ve temizlik kurtarmıyor. Kısaca ekran kartındaki ve sıvı soğutmam ile işlemci arasındaki yerlere kapton bant aracılığı ile sıvı metal uygulaması yapacağım. Bilgi edinmek adına başka konularda takılırken delid işlemi diye bir şeye rastladım. Ardından olayın Intel'in o iki parça arasını (nasıl anlatacağımı bilmiyorum neresinin olduğunu) lehimle yapmayı bırakıp termal macun kullanmaya başladığını öğrendim. Hazır bilgisayarı açıp bu kadar masraf yaparken bu işlemi de yapmaya karar verdim. Ancak başlıkta yazdığı gibi AMD'nin bu işlemcisine bu işlemi yapmaya gerek var mı yani bu işlemcide de lehim yerine termal macun mu kullanılıyor? Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

Zen2 işlemciler için bu işlemi yapman gerekiyor. AMD zaten indiyum kullanıyor işlemci zarı ve IHS arasında. O yüzden cok az fark olacaktır.

Direct die yapmadıgın sürece bir şey kazanamazsın.

Zen2 işlemciler için bu işlemi yapman gerekiyor. AMD zaten indiyum kullanıyor işlemci zarı ve IHS arasında. O yüzden cok az fark olacaktır.

Direct die yapmadıgın sürece bir şey kazanamazsın.
Yanlış anlamazsan Türkçe yazabilir misin anlamadım çoğu şeyi.

Basit bir aramayla bu videoyu buldum ve 40. saniyede vazgeçer gibi oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı